Kentdeha – Deha TV Radyo

TERAPİ KOLTUĞU (06 OCAK)

TERAPİ KOLTUĞU (06 OCAK)
LEVENT KAYIKCI
LEVENT KAYIKCI( leventk@kentdeha.com.tr )
40 views
06 Ocak 2020 - 9:01

ORMANA KAÇIN!

Modern insan stresle lanetlenmiş gibi görünüyor. Performansını daha yükseğe taşıma telaşı, zamanı verimli kullanma ve hep daha iyi olabilme çabası…

Her sabah evden işe giderken standart bir hayatın getirdiği yükün ne denli ağır olduğunu fark etmeden güne başlıyoruz. Oysa standart bir hayatı devam ettirebilme gayreti stresi de beraberinde getiriyor. Sonra birden bire nereden çıktığını anlayamadığımız panik ataklar, kaygılar, depresyon…

*

İçimizde neler olup bittiğine kulak verebilmek için zamanın olmadığı bir yere gidip kendimize uzaktan bakmak iyi bir fikir olabilir. Zamanın olmadığı yer: Orman!

*

Hiç dikkat ettiniz mi diğerinden daha güzel görünmeye çalışan, varlığını sürdürmek için telaşa kapılan bir ağaç yok! Doğaya, ormana ait her şey yaşamını olması gerektiği gibi sürdürüyor. Daha iyi yaprak verebilmek için diğerinin suyuna engel olmuyor. Doğadan öğrenmemiz gereken o kadar çok şey var ki!

*

Eğer göğsünüzün sıkıştığını, hayatın anlamsızlaştığını, zamana yetişme telaşı içinde kaybolduğunuzu hissediyorsanız ormana kaçın! Aldığınız nefesten daha kıymetli bir şey olmadığını fark edeceksiniz.

Sağlıcakla…

Levent Kayıkcı

UZMAN KLİNİK PSİKOLOG