Kentdeha – Deha TV Radyo

AYRIK OTU (20 OCAK)

AYRIK OTU (20 OCAK)
EYLEM ŞİMŞEK
EYLEM ŞİMŞEK( eylemsimsek@kentdeha.com.tr )
31 views
20 Ocak 2020 - 9:01

PARASI OLANLAR VE ZEKÂSI OLANLAR

Biraz eskiye giderek başlayacağım bu köşe yazıma.

Yıl 2000. Büyük bir heyecan, tüm Dünyayı sarmış ve bir yüzyılı geride bırakırken bize neler getireceğini hesaplıyordu. Hatta öyle bir boyut kazanmıştı ki durum Dijital Kıyamet senaryoları yazılmaya başlanmış, kullandığımız bilgisayarların delirip saçmalamaya başlayacağı bu nedenle milyon dolarlık zararlar olacağı söyleniyordu. Neden milyon dolar neden milyon lira değil? Eh! İşin içinde hep Amerika olduğunu düşününce çok da yadsınacak bir veri değil. En büyük kaygı ise bahsi geçen milyon dolarların belirsiz bir kısmının Cayman Adaları, İsviçre Bankaları gibi yerlerde sadece rakam olarak elde olması ve kaybedilmesiydi.

*

Türkiye’de ise bizler uçan araba hayallerimizden vazgeçmiş, 2000 yılına mandalina soyup, patlamış mısır yiyerek giriyorduk. Tek beklentimiz o yaşlarda “Geleceğe Dönüş” filminden kaynaklı uçan kaçan arabalar idi.

Yıl oldu 2020.

Filmler ile olan beklentilerimizi karşılamaya başlayan Elon Musk adında Güney Afrika doğumlu Amerikan vatandaşı bir mühendisin adını sıkça duymaya başladık. Adını ilk ne zaman duyduk hatırlamasam da henüz 48 yaşındaki Musk, Dünya tarihinin uzay çağı kısmına adını yazdırdı.

*

Hem genç, hem zeki, hem karizmatik ve sonradan hem de çok zengin olan Elon Musk tüm bunları bu kadar kısa sürede nasıl başardı? Bu soruyu herkes araştırıyor. Üzerine çılgın teorileri olanlar bile var.

En dikkat çeken projesi SpaceX. Projeden detaylı olarak bahsetmek istesem de benim de pek geniş bir bilgim olmadığını açık yüreklilikle söylemeliyim. Bildiğimiz en net hali Musk’ın Mars’a gitme hayali, buraya kadar da her şey yerli yerinde ve normal.

Ancak bir dakika! Güney Afrika’da doğmuş, oldukça zeki ve 48 yaşında birisinden bahsediyoruz. Komplo teorisyenleri kadar ben de pek inanmıyorum bunların arkasında bir finansör olmadan yapılabileceğine. Neticede bizde de biraz zekâ var değil mi?

Daha önceki yazılarımda sizlere Dünya’da yer alan gizli örgütlerden söz edeceğimi söylemiştim. Şimdi biraz da o örgütlere bakalım.

*

Hepimizin bildiği en azından adını duyduğu İlluminati Örgütü ilk sırada yer alıyor. Masonluk Örgütü, “Mason” kelimesi taş ustası anlamına gelir. İspanyol bir papazın örgütü Opus Dei. 87 yıllık İspanyol asıllı bir örgüttür. Kuru Kafa ve Kemikler Tarikatı, adı ürkütücü ancak dikkat çekmeliyim Yale Üniversitesi’nde kurulan bir örgüt. Trilateral Komisyonu, 1973’te David Rockefeller, Henry Kissenger ve Zbigniew Brzezinski tarafından kuruldu. İsimler tanıdık gelmiştir eminim. Bohemian Kulübü, ABD’de Cumhuriyetçi başkan ve başkan adaylarının tümü bu topluluğun üyesidir deniliyor. “Gerçekten mi?” dediğinizi duyar gibiyim. Majestic 12 Örgütü ABD Başkanı Harry S. Truman tarafından 1947 yılında, bilim adamları, askerler ve devlet yetkililerinden oluşturulan 12 üyeli bir gizli örgüttür. Uzaylıların da üye olduğu söyleniyor bu da benim teorim. Bir de bu dönemde gizli tutulan bazı belgeler daha sonra kamuoyu ile paylaşılmıştır. Thule Society Örgütü, Hitler’in bu örgüt sayesinde yükseldiği söylentiler arasındadır. Bilderberg Grubu, bu gizli örgütün, dünyanın para akışını kontrol ettiği söylenmekte. 1954 ve 1974 yıllarında iki toplantısını Türkiye’de gerçekleştiği ve sonraki yıllarda toplantılara Türkiye’den üst düzey isimlerin katıldığı da rivayet olur.

*

Sadece bunlar değil tarihi çok eskilere giden içinde yine bilim insanları, dünyaca ünlü sanatçıları barındıran daha birçok tarikat var. Daha detaylı bilgi vermeyi isterdim, gelin görün ki çok uzun bir yazı olacağı için ayrıntılarla boğmadan, örgütleri bu kadar bilgi ile bırakayım.

Yazımın başlığında “Yine bir gönderme var mı?” diye düşünenler var ise söyleyeyim evet biraz kıskançlık yatıyor altında.

*

Elbette yazımın başlığı ile Elon Musk ve Gizli örgütleri buluşturmam gerekiyor. Bu gizli örgütler hala işler vaziyette midir? Bilinmez. Gizli kaldıkları da pek söylenemez. Elon Musk’ın arkasında gizli bir finansör var mıdır? Bence vardır. Bu kadar genç yaşta bu zekâ ile tabi ki paraya para demeyecek diyenleriniz var ise bahsi geçen örgütler ile ters düşen ve neredeyse tarihten silinme noktasına getirilmeye çalışılan Leonardo Da Vinci’yi anımsatmak isterim.

*

Bizi ilgilendirir mi tüm bu olanlar? Kısaca toparlamak gerekirse Dünya üzerindeki politik oyunlardan tutun da, Akdeniz’de Petrol aramamızı engelleyen, uçlarda olan projeleri destekleyen ve parası olan birileri hep olacaktır. Daha basit hale getirmek gerekirse 10 yıl içerisinde büyüyüp Türkiye devi olan firmalar aklınıza gelebilir. Denizli’de de vardır.

Kötü bir durum mudur bu olanlar? Hayır değil elbette, sadece her zeki insanın başına gelemeyecek kadar büyük bir piyangodur. Arkasında yatan kötü emelleri düşünürsek kimileri için de savaş, yoksulluk, aç çocuklar, ölenler ve kalanlardır.

Eğer zeki birisi kendi yağında kavrulup amacına yönelik işleri çok para ve hırs kaygısı ile yapmıyorsa omurgalı ve dik duruşunu sürdürecek, ya kendince başaracak ya da başaramayacaktır. Başarırsa inanılmaz zengin olamayacaktır. Başarısız dahi olsa elinde kalan karakteri, acı çekmeyen vicdanı ve zekâsı olacaktır.

Elon Musk ne mi olacak? Bence Mars’ta devasa bir villa yaptırdı bile bize söylenmiyor, oraya kaçacak.

Evet, biraz ütopya gibi anlattıklarım lakin teoride kalan bu söylemler ve bilgiler bize ütopya gibi geldiği için inanmak bu kadar zor.

Bu hafta “Glenn Meade Brandenburg” kitabını ve biraz da bahsi geçen örgütler ile Elon Musk ülkemize yansımaları ile ilgili yazılar tavsiye edeceğim.

Müzik tavsiyem ise Richar Wagner eserleri olacak.

Wagner’i ise sadece müziklerini dinleyerek değil, Hitler ile olan bağı ve günümüz Rusya’sının paralı askerleri kısmını araştırarak dinlemenizi tavsiye ederim.

Sağlıcakla kalın…

Eylem Şimşek