Kentdeha – Deha TV Radyo

ANEKTOD (27 MAYIS)

ANEKTOD (27 MAYIS)
ERDİ İLVAN
ERDİ İLVAN( erdiilvan@kentdeha.com.tr )
1.548 views
27 Mayıs 2020 - 9:02

BURADA O ESKİ BAYRAMLAR…

Her bayram söylenen klişe bir söz vardır. Nerede o eski bayramlar diye. Özellikle büyüklerimiz hep dem vurur ve özlemle bahsederdi o eski bayramlardan. Neden peki diye soranımız oldu mu hiç. Yani nasılmış o eski bayramlar diye. Soran da sormayan da aldı cevabını. Çünkü artık sadece büyüklerimiz için değil her yaştan insan için geçerli oldu söz.

*

Harçlık toplayamayan çocuklar nerede o eski bayramlar demeye başladı.

Ailesiyle tatil planı yapamayanlar nerede o eski bayramlar demeye başladı.

Aslında büyüklerin ellerinden öpmenin, küçüklere dağıtmak için bayram öncesi alınan şekerlerin ve bozdurulan paraların ne büyük bir ayrıcalık ve mutluluk olduğunu anladı insanlar.

*

Aynı şehirde hatta aynı binada oturduğu halde birbirine sarılamayanlar, sarılmanın ne kadar büyük bir şey olduğunu anladı.

Elinden tableti telefonu düşürmeyen çocuklar asfaltta top oynarken düşmenin verdiği acıyı arar hale geldi.

Mutluluğun aslında hep birlikte olmakla, birlikte sarılarak gerçekleştiğini anladık.

Ne kadar aciz olduğumuzu ve yenilebileceğimizi anladık.

Ortalıkta virüs yokken kapısını arada bir çaldığımız akraba, komşu ve dostların kapısını aşındırmak için fırsat aradığımız şu günlerde bazı şeylerin çok kıymetli olduğunu anladık.

*

Ve bu 2020’yi yaşayan kimine göre şanslı kimine göre şanssız insanlar şunu da anladı. Sanırım bizler yani 2020 insanları nerede o eski bayramlar demeyeceğiz. Çünkü hiç gelmesini bir daha yaşanmasını istemediğimiz bir bayram geçirdik.

Ve hayat bizlere de nerede o eski bayramlar dedirtti maalesef.

Erdi İlvan

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al