Kentdeha – Deha TV Radyo

İYİ PARTİ’DE İSTİFALAR SÜRÜYOR

İYİ PARTİ’DE İSTİFALAR SÜRÜYOR
3.000 views
13 Temmuz 2020 - 11:18

Baklan ilçe teşkilatından 6 isim istifa etti.

İYİ Parti Denizli’de istifalar sürüyor. Pamukkale ve Çivril ilçelerinde yönetim kurulu istifalarının ardından bir istifa haberi de Baklan’dan geldi. Baklan ilçe teşkilatında İlçe Başkanı Hamza Erdoğan da dâhil olmak üzere 6 isim görevinden istifa etti.

Denizli İYİ Parti’de istifalar devam ediyor. Pamukkale İlçe yönetiminde olan 30 kişi yöneticilik görevinden istifa etmişti. İstifa efen yöneticiler Pamukkale İlçe başkanı Mustafa Çobanoğlu’nun yönetimi yok sayan hareketleri sebebiyle istifa ettiğini belirtmişlerdi.

Çivril İlçesinde ise ilk olarak 11, ardından 8 kişi yönetimden istifa etmişti. İstifa eden isimlerden 3’ü partiden de istifa etmişti.

İYİ Parti’de son olarak istifalar Baklan İlçesinde oldu. Baklan ilçe teşkilatında İlçe Başkanı Hamza Erdoğan, yönetim kurulu asil üyeleri; Hüsem Ataş, İzzet Aydoğmuş, Mehmet Kutlu, Mustafa İlbasan ve yönetim kurulu yedek üyesi; Mustafa Aşar’dan oluşan 6 isim görevlerinden istifa ettiler.

İYİ Parti Baklan İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Hamza Erdoğan istifa dilekçesinde Milletvekili Yasin Öztürk’ün; “12 Haziran 2020 tarihinde partimizin aday tanıtımı, basın açıklamasında sadece kendi adayını açıklayıp tanıtarak diğer adaylarımıza karşı adil davranmaması, 5 Temmuz’da gerçekleştirilen il kongresinde, divan ve partililerimizin önünde tesbihini koparıp yere fırlatarak, tehdit edici, baskıcı, korkutucu, ayrıştırıcı konuşmalar yapması sebebiyle bundan sonra milletvekilimiz ile uyumlu çalışamayacağım kanaatine vardığımdan görevimden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.