Kentdeha – Deha TV Radyo

LGS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

LGS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI
642 views
16 Temmuz 2020 - 8:59

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Tercih kılavuzunun aynı gün açıklanacağını duyurdu.

2020 – 2021 Eğitim ve Öğretim Dönemi içerisinde LGS sınav sonuçları açıklandı. Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk tercih kılavuzunun da aynı gün içinde açıklanacağını ifade etti.

LGS sonucu 2020 – 2021 Eğitim ve Öğretim Dönemi içerisinde liseye kayıt yaptıracak öğrenciler ve velileri tarafından heyecanla bekleniyordu. Milli Eğitim Bakanlığı MEB LGS tercih sonuçları MEB giriş ekranı açılış tarihi olarak bugünü vermişti.

LGS 2020 sınav sonuçları bugün https://www.meb.gov.tr internet adresinde açıklandı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, tercih süreci ile ilgili şunları söyledi:

“16 Temmuz 2020’de merkezi sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, aynı gün içinde tercih kılavuzu da açıklanacak. Sınav sonuçlarını öğrenen öğrenciler, aynı gün yayımlanacak tercih kılavuzunda yer alan kurallara göre tercih işlemlerine başlayabilecek. Sürece büyük emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

LGS TERCİHLERİ NASIL VE NEREDEN YAPILACAK?

Tercih işlemi öğrenci/veli tarafından bireysel olarak https://e-okul.meb.gov.tr/ internet adresinden yapılabileceği gibi mezun olduğu okuldan ya da herhangi bir resmi ortaokul müdürlüğünden yapılabilecektir.

2020 LGS SINAVINA DAİR DETAYLAR

LGS sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığınca LGS kapsamında 20 Haziran’da yapılan merkezi sınavın sonuçları “ https://www.meb.gov.tr/ ” adresinden açıklandı. LGS kapsamındaki merkezi sınavda 42 farklı ilden 181 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. LGS kapsamındaki merkezi sınavda kız öğrenciler, matematik dışındaki tüm alt testlerde erkek öğrencilerden başarılı oldu.