Kentdeha – Deha TV Radyo

GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇILARINA TEŞEKKÜR ETTİ

GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇILARINA TEŞEKKÜR ETTİ
29 views
17 Temmuz 2020 - 16:58

Türk Kızılay’ı Denizli Şubesi’nden Denizli Valisi Ali Fuat Atik’e ziyaret

Denizli Valisi Ali Fuat Atik’i makamında ziyaret eden Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, “Hayırlı olsun” temennisinde bulunarak Kızılay’ın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, göreve yeni başlayan Denizli Valisi Ali Fuat Atik’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Deniz’e Güney Ege Kan Bağış Merkezi Müdürü Zafer Aydın, Denizli Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Cengiz Dönmez eşlik etti. Samimi bir hava içinde gerçekleşen ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, Vali Atik’e Kızılay’ın kan alma başta olmak üzere diğer çalışma alanlarında gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında genel bilgiler verdi. Kurban vekaletine dair konuşan Deniz, “2018 yılında 356 kurban vekaleti aldık. 2019 ise 338 vekalet aldık. Türkiye’de kurban vekaleti alan ilk on il arasındayız. 2020 yılı bağışlarını da kabul ediyoruz” dedi.

Gönüllü kan bağışçılarının Denizli’de önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Başkan Deniz, “Gönüllü bağışçılarımız sayesinde Denizli’de kan temini noktasında sıkıntı yaşamıyoruz. Düzenli kan bağışçılarımız var. Bu anlamda Türkiye’de sayılı iller arasındayız. Pandemi sürecini de onların sayesinde sorunsuz atlattık diyebiliriz. Her türlü çağrımıza koşarak geldiler. Bunun yanında mobil araçlarımız ile doğal afetlerde çok kısa süre içinde vatandaşlarımız yanında olarak onların acısını paylaşıyoruz. Sıcak yemek tenimi ile de onların sıkıntılarını en aza indirmek için çalışmalarda bulunuyoruz. Bunları yaparken kurum kuruluşlarımız olsun hayırseverlerimizin de bizlere sağladığı katkı çok büyüktür” dedi.