Kentdeha – Deha TV Radyo

İLK YARDIM EĞİTİMLERİ YENİDEN BAŞLADI

İLK YARDIM EĞİTİMLERİ YENİDEN BAŞLADI
29 views
25 Temmuz 2020 - 14:58

Eğitim sonunda Sağlık Müdürlüğü onaylı Sertifika alıyorlar.

Korona virüs tedbirleri kapsamında Kızılay tarafından düzenlenen İlk yardım eğitimlerine bir süredir ara verilmişti. Normalleşme sürecine geçilmesi ile birlikte Kızılay Denizli Şubesi Eğitimlerine tekrar başladı.

Korona virüse karşı alınan tedbirler çerçevesinde Kızılay’ın verdiği İlk yardım eğitimlerine ara verilmişti. Normalleşme sürecine geçilmesi ile birlikte tedbirler çerçevesinde Denizli Kızılay Şubesi İlkyardım Eğitimlerine tekrar başladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kızılay Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, “Korona süresince kapatılan ilk yardım eğitimlerimiz, sürecin yeni normaller ile tedbirler alınarak sağlık müdürlüğü denetiminde başladı” dedi.

Başkan Deniz, İşyerleri ilk yardım Eğitimi almış personel istihdam etmek zorunda olduklarını da hatırlatarak “Süresi dolanlar da yenileme eğitimi almak zorundalar. Şirketler Kızılay’dan eğitim alarak sertifika alabiliyorlar. Kızılay tarafından sertifika Denizli İl Sağlık Müdürlüğü onaylı ve uluslararası geçerliliği olan bir sertifika” diye konuştu.