Kentdeha – Deha TV Radyo

20 TAKIMLI SÜPER LİG GELİYOR

20 TAKIMLI SÜPER LİG GELİYOR
113 views
29 Temmuz 2020 - 9:35

Kulüpler Birliği dün toplandı, 18 takım da bu sezon için düşmenin kaldırılması fikrinde birleşti. TFF’nin bugün Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla yapacağı toplantının ardından tarihi kararı açıklaması bekleniyor.

Ligin bitiminin ardından toplanan Kulüpler Birliği’nin gündeminde yer alan konulardan biri ligden düşmenin bu sezon için kaldırılması yönündeydi. Liglerin yeniden başlatılması gündeme geldiğinde 7 takımın talep ettiği düşmenin yaşanan olağanüstü durum nedeniyle kaldırılması isteğine TFF olumlu yanıt vermemişti.

BİR SEZON 21 TAKIM

Kulüpler Birliği’nin dünkü toplantısında ise 18 takım da düşmenin bu sezona özel olarak kaldırılması yönünde görüş birliğine vardı. Bu konunun da kısa süre içerisinde TFF’ye sunulması kararlaştırıldı. Kulüplerin isteğinin bugün TFF ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla saat 14.00’te başlayacak toplantıda masaya yatırılacağı bildirildi. Bu sezon düşen Ankaragücü, Kayserispor ve Yeni Malatya’nın önümüzdeki sezon da Süper Lig’de devam etmelerine onay çıkacağı öğrenildi. 1. Lig’den gelen Hatay ve Büyükşehir Belediye Erzurum ile yarınki Play-Off finalinde karşılaşacak Adana Demir veya Karagümrük’ten birinin de katılımıyla önümüzdeki sezon 21 takımla oynanacak.

BÜYÜK LİGLER ÖRNEK ALINDI

Gelecek yıl 4 takım ligden düşürülecek, Süper Lig daha sonraki sezonlarda 20 takımla devam edecek. TFF’nin bu kararı almasının altında yatan nedenin sadece pandemi süreciyle yaşanan olumsuzluklar olmadığı, Avrupa’nın büyük ligleri gibi rekabeti artırma adına 20 takımlı ligin düşünüldüğü bildirildi.