Kentdeha – Deha TV Radyo

4 MİLYON KİŞİYE KURBAN ETİ DAĞITILACAK

4 MİLYON KİŞİYE KURBAN ETİ DAĞITILACAK
20 views
02 Ağustos 2020 - 18:10

TÜRK KIZILAY GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İSMAİL HAKKI TURUNÇ, DENİZLİ’DE

Kurban’da Kızılay Modeli ile 4 milyon kişiye kurban eti dağıtılacak.

Türk Kızılay “Kurban’da Kızılay Modeli” ile hayırseverlerin bağışladığı hisselerle 4 milyon kişiye ulaşmaya çalışıyor. Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Denizli’de belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere et dağıtımına katıldı.

Türk Kızılay “Kurban’da Kızılay Modeli” ile hayırseverlerin vekalet vermesiyle kesilen kurbanlıkların etlerini ihtiyaç sahibi yaşlı ve ailelere ulaştırdı. “Kurban bereketini yıl boyu yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla yürütülen kampanyada kurban etleri, Türk Kızılay gönüllüleri tarafından önceden tespit edilen ailelerin adreslerine tek tek teslim ediliyor. Kampanya kapsamında Türk Kızılay 4 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor. Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Pamukkale ilçesi Fatih Mahallesi’ne gelerek mahallede ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere Türk Kızılay gönülleri ile birlikte et dağıttı. Burada Denizli Kızılay Şube Başkanı Adem Salih Deniz ve Denizli Kızılay’ında görev yürütmekte olan Kızılay Çalışanları tarafından karşılanan İsmail Hakkı Turunç, dağıtım öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Burada konuşan Turunç, “Kızılay deyince ilk önce akla iyilik geliyor, Kızılay deyince sadece Türkiye değil dünya akla geliyor. Dünyanın neresinde mazlum ve mağdur var ise kuruluşundan bu yana Kızılay hep oraya yardıma koşmuş şu ana kadar 135’e yakın ülkede değişik operasyonlara katkı sunduk.” dedi.

Kurban etlerinin büyük bir kısmının raf ömrü uzaması sebebiyle ve doğal afetlerde kullanılması amacıyla konserve haline getirildiğini dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Turunç, “Bu arada bin büyükbaş kurban kesildi, bunlar işlenmek üzere Türkiye’de 3 noktada mezbahalarımız var. Kurban kesmekte zorlanan maddi açıdan değil, belli fiziki şartlardan dolayı şehirde yaşıyorlar, belki lojmanda yaşıyorlar kurban kesmekte zorluk çekiyorlar ama ibadetini aksatmayan insanlar Kızılay’a bağış yapmak suretiyle veya diğer kurumlarımıza da bağış yapmak suretiyle bu ibadetlerini aksatmamış oluyorlar” dedi.