Kentdeha – Deha TV Radyo

VALİ ATİK VE BAŞKAN ZOLAN’DAN KORONAVİRÜS DENETİMİ

VALİ ATİK VE BAŞKAN ZOLAN’DAN KORONAVİRÜS DENETİMİ
475 views
06 Ağustos 2020 - 13:50

“SAĞLIK İÇİN, HEPİMİZ İÇİN”

İçişleri Bakanlığının “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” parolası ile 81 ilde başlattığı korona virüs denetimi Denizli’de de yapılıyor. Denizli Valisi Ali Fuat Atik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın katıldığı denetimlerde Denizlililerin büyük bir çoğunlukla kurallara uyduğu görüldü. Vali Atik ve Başkan Zolan, vatandaşlara salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarını tekrar hatırlattı.

İçişleri Bakanlığının 81 ilde başlattığı “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” korona virüs denetimi Denizli’de de uygulanmaya başladı. Bayramyeri Meydanı’nda gerçekleştirilen Kovid-19 tedbirleri denetimine Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve beraberindekiler katıldı.

Denetimlerde vatandaşlara salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kuralları hatırlatıldı. Maskeyi yanında taşıyan ya da kurallara uygun takmayan çok az sayıda vatandaşı uyaran Vali Atik ve Başkan Zolan, maskenin önemini hatırlatarak söz konusu kişilere maske hediye etti. Gıda ürünü satan işletmelere de özellikle dikkat eden Vali Atik ve Başkan Zolan, burada da maske ve eldivene önemle dikkat edilmesini istedi. Vali Atik yaptığı açıklamada Denizli’de tümüyle salgınla mücadele gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşları ve esnafları ziyaret ederek genel kuralları anımsattıklarına dikkat çekti.

Öte yandan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler de şehrin dört bir tarafında denetim yapıyor. Vatandaşları maske, mesafe ve hijyen kuralları konusunda uyaran ekipler esnafa yönelik denetimler de gerçekleştiriyor.