Kentdeha – Deha TV Radyo

YKS TERCİHLERİ BAŞLADI

YKS TERCİHLERİ BAŞLADI
459 views
06 Ağustos 2020 - 9:39

14 Ağustos’ta sona erecek.

YKS tercihleri başladı. Yüz binlerce üniversite adayı hayalindeki bölüme yerleşebilmek için bugünden itibaren üniversite tercihlerini yapmaya başlayacak. TYT puanı ile ön lisans tercihleri ve TYT ve AYT puanı ile lisans 4 yıllık üniversite tercihleri yapılabilecek.

ÖSYM üzerinden üniversite tercihleri yani TYT puanı ile 2 yıllık ön lisans tercihleri ile TYT ve AYT puanlarıyla 4 yıllık üniversite yani lisans tercihleri yapılabilecek. Tercihler için ise başvurulacak programlar arasında ilk sıralarda ise 2020 YKS tercih robotu YÖK Atlas geliyor.

ÖSYM Başkanı Aygün’ün yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre tercihler 6 Ağustos’ta başlayacak ve 14 Ağustos’ta sona erecek. Adaylar tercihlerini ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak gerçekleştirecekler. Adaylar açılacak tercih sayfasına en çok istedikleri bölümden en azına doğru ve geçen yılın tercih sonuçlarını göz önünde bulundurarak sıralayacaklar.  Ardından tercih sırlamasını kaydederek tercih işlemini tamamlayacaklar.

ÖSYM Başkanı Aygün’ün yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre tercihler 6 Ağustos’ta başlayacak ve 14 Ağustos’ta sona erecek.

Adaylar tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabilecek.