Kentdeha – Deha TV Radyo

YÖK, REKTÖR BAĞ HAKKINDAKİ KARARINI AÇIKLADI

YÖK, REKTÖR BAĞ HAKKINDAKİ KARARINI AÇIKLADI
591 views
10 Ağustos 2020 - 14:14

PAÜ Rektörü Bağ görevinden uzaklaştırıldı.

YÖK, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ ile ilgili kararını açıkladı. Konu ile ilgili YÖK’ten yapılan açıklamada, “Prof. Dr. Bağ görevinden uzaklaştırılmıştır” denildi.

YÖK’ten yapılan açıklamada, “Yükseköğretim Genel Kurulunun 10.08.2020 tarihli toplantısında, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ hakkında Yüksek Denetleme Kurulu’nun raporu görüşülmüş ve Prof. Dr. Bağ görevinden uzaklaştırılmıştır” denildi.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, eşi Derya Bağ’ı akademik olarak yükseltmek için sınav açtığı iddiası büyük tepki çekmişti.

Rektör Hüseyin Bağ’ın eşi Derya Bağ’ın Pamukkale Üniversitesi üzerinde yayınlanan özgeçmişine göre, Bağ: Arapça öğretmenliği mezunu. Dil Bilimi ve Kültür Araştırmaları konusunda yüksek lisans yaptı ve Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi sertifikasına da sahip bulunuyor.

Bu olayda sonra eşi için kadro açtığı tespit edilen Rektör Bağ hakkında YÖK tarafından soruşturma açıldı. Yapılan YÖK toplantısı sonrasında Rektör Bağ’ın görevden uzaklaştırıldığı açıklandı.

YÖK tarafından yapılan açıklamada, “Yükseköğretim Genel Kurulunun 10 Ağustos 2020 tarihli toplantısında, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ hakkında Yüksek Denetim Kurulu’nun rapor görüşülmüş ve Prof. Dr. Bağ görevinden uzaklaştırılmıştır” ifadelerine yer verildi.