Kentdeha – Deha TV Radyo

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

MERKEZEFENDİ BASKET BSL’YE ALINMADI!

MERKEZEFENDİ BASKET BSL’YE ALINMADI!
80 views
22 Ağustos 2020 - 11:40

MERKEZEFENDİ BASKET TAHKİME GİDİYOR

Denizlili basketbol severler dün gece şok bir haberle sarsıldı. Merkezefendi Basket’in BSL’de mücadele etme hakkı bir gecede elinden alındı.

Merkezefendi Basket’in BSL’de mücadele etme hakkı bir gecede elinden alındı. Bakırköy’ün ligden düşürülmesinin ardından Petkim BSL’ye yükselirken, Bandırma’nın ligden çekilmesiyle Merkezefendi Basket’in BSL’ye yükselmesi kesinleşmişti. Ancak, Basketbol Federasyonu ligin 15 takımla oynanmasına karar verdi. Bu kararla Merkezefendi Basket BSL’ye alınmadı. Kararın ardından Merkezefendi Basket tahkime gitme kararı aldı.

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket yönetim kurulu Türkiye Basketbol Federasyonu’nun aldığı karara istianen şu açıklamayı kamuoyuyla paylaştı.

“Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Kulübü, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulunun, Bakırköy Basketbol Kulübünün 30.06.2020 tarihli 682 sayılı kararıyla düşürülmesi sebebiyle, 2020-2021 sezonunda BSL de oynamak için müracaat etmiş ve belgelerini Basketbol Federasyonuna sunmuştur. Bu karar, Bakırköy Basketbol Kulübü’nün düşürülmesi sebebiyle alınmış ve Bakırköy Basketbol Kulübünün yerine BSL’ye Petkimspor alınmıştır. Bu aşamadan sonra Kulübümüz başvurusu dışında başka başvuru yapılmamıştır. Bu tarihten sonra, dün itibarıyla Bandırma ligden çekilmiş ve kalan tek başvurucu olan takımımız Basketbol Süper Ligine katılmaya hak kazanmıştır. Başvuru için gerekli şartlar ve süreler Bandırma’nın çekilmesiyle oluşmuştur. Basketbol Federasyonu, Bandırma’nın çekilmesi neticesinde yeni bir karar almamıştır.

1 GECEDE NE OLDU?

Bu şartlarda; ne olmuştur ki gece ansızın ligin 15 takımla oynanacağı açıklanmıştır? BSL de oynamak için her türlü hazırlığı olan, her maçı dolu seyirciye oynayan, harikulade bir salonu olan ve üstelik tek başvurucu olan kulübümüz gecenin bir vakti neden reddedilmiştir? Pandemi nedeniyle olağanüstü günler geçiren ülkemizde ve dünyada, bir önceki sezonu yarıda kalmış bir lig için sanki her şey normalmiş gibi, karar olmaksızın düzenlemeler yaparak, anlık kurallar koymak, bir kaç günlük sürelerde belgeler istemek, taleplerde bulunmak ve üstelik TFF düşmeyi kaldırıp 21 takımla ligi oynatırken, bir eksik takımla lig oynatmak nedendir?

Bandırma çekileli henüz bir gün olmuşken, hiç bir dayanak karar olmaksızın başvurumuzun reddedilmesi hangi talimata uygun düşmektedir?

Bandırma’nın çekilmesiyle ilgili karar dahi almayan Federasyon ve ancak bu şekilde doğacak bir hak için ek süre verilmesi gerekirken, bir günde Kulübümüzden beklediği nedir?

Gerekli süreler verilerek, bir kaç gün beklemek yerine, BSL’nin bir eksik takımla oynatılmasına neden müsaade edilmiştir?

Eğer bir eksiklik var ise Talimatlara göre tarafımıza süre verilmesi gerekirken neden verilmemiştir?

Eksik olan her ne ise hangi BSL takımında mevcuttur? Federasyon Başkanının yurt dışında olduğu ve katılmadığı bir toplantıyla bu kadar mühim bir karar niye aceleyle alınmıştır?

Tek isteği basketbol oynamak ve Denizli’de basketbolun sevilmesini sağlamak olan Kulübümüz hem mantığa hem hukuka aykırı olan bu karara karşı tahkime gitme kararı almıştır…”

Saygılarımızla…

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P