Kentdeha – Deha TV Radyo

“30 AĞUSTOS GENELGESİ” AÇIKLAMASI

“30 AĞUSTOS GENELGESİ” AÇIKLAMASI
1.890 views
23 Ağustos 2020 - 12:13

İçişleri Bakanlığından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada “30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarının Yasaklandığı” şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi. Valiliklere gönderilen yazıda, kalabalıklara neden olunmaması için tedbir alınması ve çeşitli kısıtlamalara gidilmesinin istendiği söylendi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN “30 AĞUSTOS GENELGESİ” AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine ilişkin valiliklere genelge gönderdi. Pandemi nedeniyle bazı programlara katılımcı kısıtlaması getirildi, bazı programlar da yapılmayacak.

Valiliklere gönderilen yazıda, kalabalıklara neden olunmaması için tedbir alınması ve çeşitli kısıtlamalara gidilmesinin istendiği söylendi.

TEDBİRLER TÜM ETKİNLİKLER İÇİN BENZER ŞEKİLDE UYGULANACAK

Koronavirüs salgınının yeniden ivme kazandığı belirtilerek, bakanlığın resmi dini bayram gibi bir ayrım gözetmeden salgın tedbirlerini tüm etkinlikler için benzer şekilde aldığı vurgulandı.

ÇELENK SUNMA TÖRENİ VE ŞEHİTLİK ZİYARETLERİ ASGARİ KATILIMLA GERÇEKLEŞECEK

Valiliklere Zafer Bayramı kutlamalarına ilişkin gönderilen genelgeye göre, etkinlikler belirlenen kurallar çerçevesinde yapılacak ve en kısa sürede tamamlanacak. Çelenk sunma töreni ve şehitlik ziyaretleri asgari katılımla gerçekleşecek. Bunun dışındaki resepsiyon gibi yüz yüze etkinlikler yapılmayacak.