Kentdeha – Deha TV Radyo

TÜRKMEN MİNİKLER SİNEMAYLA TANIŞIYOR

TÜRKMEN MİNİKLER SİNEMAYLA TANIŞIYOR
1.850 views
23 Ağustos 2020 - 11:48

Denizli Ülkü Ocakları, kentte yaşayan Türkmen çocuklarını sinemayla tanıştırmaya devam ediyor. Çocuklar bu defa Kurtuluş filmini izledi.

Bundan bir süre önce Evliye Çelebi’nin animasyon filmini izleyen Türkmen minikler, bu kez de Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı yıllarını anlatan Kurtuluş ismi filmi izlediler.

KORKMAN, “MİNİKLER İÇİN FAALİYETLERİMİZ SÜRECEK”

Ülkü Ocakları Türk Dünyası Birim Başkanı Harun Korkman, Denizli’de yaşayan Türkmen minikler için sanat, spor, çocuk hakları ve hijyen ve okul öncesi eğitim gibi faaliyetler gerçekleştirdiklerini söyledi. Korkman,  “Ocak Başkanımız Murat Aydınlı beyefendinin talimatıyla bundan bir süre önce ilimizde yaşayan Türkmen kardeşlerimizin çocuklarını ilk kez sinemayla tanıştırdık. Şu ana kadar 110 Türkmen miniğimiz sinema keyfini ilk kez yaşadı. Yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramımız nedeniyle Kurtuluş savaşı yıllarını anlatan Kurtuluş isimli filmi miniklerimizle buluşturduk. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen birim mensuplarına teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerimiz önümüzdeki süreçte de devam edecek” diye konuştu.

KURTULUŞ FİLİMİNİ İZLEDİLER

Türkmen minikler daha sonra Ziya Öztan’ın yönettiği Senaristliğini Turgut Özakman’ın yaptığı Kurtuluş Savaşı yıllarını anlatan Kurtuluş isimli filmi izlediler.