Kentdeha – Deha TV Radyo

TOPLU TAŞIMADA AYAKTA YOLCU ALINMAYACAK

TOPLU TAŞIMADA AYAKTA YOLCU ALINMAYACAK
976 views
08 Eylül 2020 - 10:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son yapılan kabine toplantısının ardından yeni tip korona virüs ile mücadele tedbirlerine ilişkin, açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uzaktan ve Yüz yüze eğitim modeli ile ailelerin tercihine göre eğitime başlanacak. Toplu taşımada tüm illerimizde ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLERİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemlerinin ilk maddesinin korona virüs salgını olduğunu dile getirerek, “Yeni dönemde eğitim öğretime salgın şartlarını da dikkate alarak hem yüz yüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz” dedi.

TOPLU TAŞIMADA AYAKTA YOLCU ALINMAYACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tedbirler ile ilgili de açıklamalar yaparak, “Bu çerçevede kafe ve restoranlar kurallara uygunluk bakımından çok daha sıkı şekilde denetlenecektir. Toplu taşımada tüm illerimizde ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir” ifadelerini kullandı.

ESNEK VE KADEMELİ MESAİ DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maske kullanımı başta olmak üzere kurallara uymayanlara kesilen cezaların tahsil edileceğini ayrıca Esnek ve kademeli mesai usullerinin yaygın uygulanacağını da açıkladı.