Kentdeha – Deha TV Radyo

RİSK ANALİZ VE YÖNETİM MODÜLÜ 18 PİLOT İLDE BAŞLADI

RİSK ANALİZ VE YÖNETİM MODÜLÜ 18 PİLOT İLDE BAŞLADI
197 views
23 Eylül 2020 - 13:36

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” kapsamında, kadına yönelik şiddeti önlemede “Risk Analiz ve Yönetim Modülünü” 18 pilot ilde başlattıklarını duyurdu.

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, kadına yönelik şiddet olaylarında riskin zamanında tespiti, tespit edilen riskin etkili biçimde yönetilmesine ilişkin hizmet yaklaşımında olduklarını belirtti. Selçuk, “Bakanlığın kadın hizmet birimlerince sunulan hizmetlere yeni bir ivme kazandıracak Risk Analiz ve Yönetim Modülü için bir dizi çalışma gerçekleştirdik. İçerisinde risk ölçeği ve sosyal hizmet müdahalesi adımlarını barındıran, parça geliştirerek elektronik izleme ve yönetim bilgi sistemi olan Aile Bilgi Sistemi’ne (ABS) bütünleşmiş ettik” dedi.

PİLOT İLLER ARASINDA DENİZLİ DE VAR

“Kadına yönelik şiddete ilişkin coğrafi dağılım üzerinden 81 ilimizin analizini yaparak pilot uygulama için 18 temsili ilimizi belirledik. Bu kapsamda; Amasya, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Gaziantep, Hatay, Kars, Kayseri, Kütahya, Muğla, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Van illerimizdeki ŞÖNİM personeline modülün kullanımına dair eğitim gerçekleştirdik.” dedi.

toroslar escort