Kentdeha – Deha TV Radyo

CHP İL BAŞKANI İTFAİYECİLİK HAFTASINI KUTLADI

CHP İL BAŞKANI İTFAİYECİLİK HAFTASINI KUTLADI
2.291 views
24 Eylül 2020 - 11:06

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Yangından Korunma ve İtfaiyecilik haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak, her yıl yanan ormanlar nedeniyle orman vasfını kaybettiğini söyledi.

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Yangından Korunma ve İtfaiyecilik haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Günümüz şartlarında itfaiyecilik mesleğinin en ağır mesleklerden birisi olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Kentlerin sürekli büyüyerek genişlemesine paralel nüfusun artması ve yapılaşmanın yoğunlaşması, belediyelerin görevleri arasında yer alan itfaiye hizmetinin önemi daha da artırmış durumdadır. Yangınlara müdahale ile özdeşleşmiş itfaiyeciler, kentlerdeki bu değişimle birlikte her türlü arama-kurtarma faaliyetine acil müdahale teşkilatı konumuna gelmiştir. Sıkışmalı trafik kazaları, deprem-göçük ve patlama sonucu oluşan tahribatlar, mahsur kalan ya da sıkışan insan ve hayvanların kurtarılmasında da akıllara ilk gelen, gözlerin ilk aradığı görevliler, itfaiyecilerdir” dedi.

“KAHRAMAN İTFAİYECİLERİMİZİN HAFTASINI KUTLUYORUM”

Son yıllarda orman yangınlarının da ülke gündemini daha çok meşgul etmeye başladığına dikkat çeken Çavuşoğlu, “Her yıl orman yangınları ile ülkemizin akciğerleri yanmakta, dünden aldığımız bu önemli emaneti, gelecek nesillere aktaramamaktayız. Yangınlara karşı canı pahasına mücadele eden kahraman itfaiyecilerimizin itfaiyecilik haftasını kutluyor, hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz” diye konuştu.