Kentdeha – Deha TV Radyo

MİNİK MİRAY’IN ÖLÜMÜNE İLİŞKİN İNCELEME

MİNİK MİRAY’IN ÖLÜMÜNE İLİŞKİN İNCELEME
917 views
25 Eylül 2020 - 9:18

Denizli’nin Acıpayam İlçesinde parkta oynarken kolu kırıldı ve ameliyata alındı. 6 yaşındaki Miray Tokdemir’in ameliyat sonrasında bir daha uyanamayarak hayatını kaybetmesi nedeni ile Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlattı.

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde kırılan koluna yapılan ameliyattan sonra uyandırılamayan 6 yaşındaki kız çocuğu, 12 gün süren hayat mücadelesini kaybetti. Edinilen bilgiye göre, Acıpayam Belediyesinde çalışan Mehmet Ali Tokdemir’in 6 yaşındaki kızı Miray Tokdemir, 11 Eylül’de Yassıhöyük Mahallesi’nde oynarken kolunu kırdı. Ambulansla Denizli’de özel bir hastaneye kaldırılan küçük Miray, ertesi gün ameliyata alındı. Operasyonun ardından yoğun bakım ünitesine kaldırılan Miray Tokdemir, iki gün uyanmayınca Pamukkale Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Miray Tokdemir, bilinci kapalı olarak sevk edildiği hastanede 10 gün süren müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Küçük kızın, kesin ölüm nedenin belirlenmesi için otopsi yapıldı.

MİNİK KIZ TOPRAĞA VERİLDİ

Otopsinin ardından aile tarafından alınan cenaze, Çarşı Camisi’nde kılınan namazın ardından Acıpayam Mezarlığı’nda toprağa verildi. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’nün ise konuyla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.