Kentdeha – Deha TV Radyo

ARAÇ YANGINLARINDA NASIL DAVRANILMALI?

ARAÇ YANGINLARINDA NASIL DAVRANILMALI?
1.715 views
30 Eylül 2020 - 11:22

Gerek kaza anı sonrasında yaşanan, gerekse diğer ihtimaller dahilinde meydana gelen araç yangınlarıyla ilgili Deha TV’ye özel açıklamalarda bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürü Veysel Bike, kaza sonrasında yaşanan yangın olaylarında kazazedelerin ve olay yerinde bulunan vatandaşların yapması gereken noktalarda bilgiler verdi.

İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRÜ VEYSEL BİKE ANLATTI

Yaşanan bir kaza sonrasında acil olarak 112 ihbar hattına telefon etmenin önemine vurgu yapan Şube Müdürü Veysel Bike, araçların kaza sonrasında hemen patlayacağı yönündeki bilginin yanlış olduğunun altını çizdi.

ARAÇ YANGINLARINDA NASIL DAVRANILMALI?

Küçük bir yangın tüpünün henüz başlayan bir yangını söndürme konusunda hayat kurtarabilecek önemde olduğunu ifade eden Veysel Bike, araçta bulunan yangın tüplerinin bagajda değil araç içinde kolay erişilebilir bir yerde bulundurulmasının önemine vurgu yaptı.

“ARAÇ BAKIMLARI ZAMANINDA YAPILMALI”

Araç bakımlarının zamanında yapılmasının aracın yanması riskine karşı alınacak en önemli tedbir olduğunu söyleyen Bike, benim aracım yenidir, bir şey olmaz mantığının kesinlikle yanlış olduğu uyarısında bulundu.