Kentdeha – Deha TV Radyo

PAÜ’DE ORYANTASYON HAFTASI ÇEVRİMİÇİ BAŞLIYOR

PAÜ’DE ORYANTASYON HAFTASI ÇEVRİMİÇİ BAŞLIYOR
1.051 views
02 Ekim 2020 - 10:36

Pamukkale Üniversitesi, 2020-2021 Güz Eğitim Döneminde yeni kayıt olan öğrencilerini Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin hazırladığı 5-16 Ekim 2020 tarihlerinde gerçekleştireceği e-oryantasyon programı ile karşılanacak.

Pamukkale Üniversitesi Senatosunca alınan karar ile 2020-2021 Güz Dönemi Eğitim ve Öğretim Uygulamaları uzaktan eğitim ile gerçekleştirilecek. Bu doğrultuda, Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından her yıl düzenlenen uyum sağlamayı kolaylaştırmaya yönelik hazırlanan oryantasyon programları da uzaktan eğitim yöntemi ile öğrencilere aktarılacak.

AMAÇ, ÜNİVERSİTEYE YENİ KATILAN ÖĞRENCİLERİN UYUM SÜRECİNİ HIZLANDIRMAK

Pamukkale Üniversitesinin bu yıl dijital ortamda hayata geçirdiği e-oryantasyon programının amacı, üniversiteye yeni katılan öğrencilerin uyum sürecini hızlandırmak. Oryantasyon programı ile öğrencilerin üniversitesinin akademik ve sosyal imkânlarını hızlıca tanıması hedefleniyor. Bu amaç doğrultusunda, 2020-2021 Güz Dönemi; ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri için hazırlanan oryantasyon sunusuna ek olarak 14 haftalık “ORY 101”  dersi öğrencilerin erişimine sunulacak.

14 HAFTALIK ORYANTASYON

PDREM Ekibinin hazırladıkları e-oryantasyon haftası programı hakkında açıklama yapan Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hülya Şahin Baltacı, “Oryantasyon çalışmalarının sadece okulun açıldığı ilk haftalarda yapılması yerine gelişimsel modele uygun olarak EDS’de 14 haftalık ORY 101 isimli bir ders açılmıştır. Bu ders bildiğimiz dersler gibi devam zorunluluğu olan ya da geçme kalma durumu olan bir ders değildir. Kendi kendine yardım şeklinde, öğrencilerimizin uyum sağlamasına yardım edecek içerikler yüklenmiştir. Bu içerikler arasında, Üniversitemizin değerli öğretim elemanlarının katkı sunduğu kısa bilgilendirme videoları da yer almaktadır. Ayrıca PDREM online olarak psikolojik danışma hizmeti vermeye devam etmekte olup, pusula bilgi sisteminde online randevu alma sistemimiz açık bulunmaktadır” dedi.

DERSLERİN YÜKÜMLÜLÜĞÜ OLMAYACAK

Programı öğrenciler kendi rutinlerine göre bir planlama yaparak takip edebilecekler. Kredisi olmayan ve notlandırma yapılmayacak olan dersin herhangi bir yükümlülüğü bulunmuyor.