Kentdeha – Deha TV Radyo

GÜNDEMİN YELPAZESİ (19 EKİM 2020)

GÜNDEMİN YELPAZESİ (19 EKİM 2020)
AYLİN ÜNAL
AYLİN ÜNAL( aylinunal@kentdeha.com.tr )
1.088 views
19 Ekim 2020 - 9:00

İYİ OLACAK HASTANIN AYAĞINA DOKTOR GELİRMİŞ

Her sabah 09.30 da olduğu gibi gündemi hazırladık. Gündem yine “korona virüs”

Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Nurhan Meydan Acımış’ı bekliyordum, derken geldi, tanıştık ve heyecanla programa başladık. İzleyicilerimizin soruları ile programı bitirmeye doğru hazırlanıyorduk derken, bir anda o duruşu net, bakışı net kadını duymamaya başladım. Ve ilerleyen dakikalarda da görmemeye başladım. Fakat dikkatimi çeken bir nokta vardı maskesini yayın süreci boyunca hiç çıkarmadı. Yüzünü göremedim. Aslında merak da ediyordum. Terlemeye başladım ve elimle hızlandıralım der gibi bir işarette bulundum. O bilge kadın hemen anladı ve güzel dileklerle veda ettik.

Ama son ana kadar hiç bozmadan programı kapatabildik. Sonrası mı?

Sonrasını Nurhan hocam köşe yazısında anlatıyor. Bizden bahsederken de uçağı yere sağlam bir şekilde indiren pilot misaliydiniz diyor.

İşte tam burada da iyi olacak hastanın ayağına doktor gelirmiş atasözü devreye giriyor. Sürekli planlamaya çalıştık fakat bir türlü denk gelememiştik Nurhan Hocamla. O gün de ısrar etmiştim gelmesi için ve o durumda tüm sakinliğini koruyan kadının fısıltılarını duyuyordum. Sakin ol, iyisin…

Ben de emin ellerde olduğumu düşünerek gülümsedim.

Aradan zaman geçti her şey normale döndü ve kahvesini yudumlarken gördüm ilk kez yüzünü. Güzel gözlü, anlayışlı ve işinde profesyonel kadını…

İyi olacak hastaymışım ki doktor ayağıma gelmiş. İşte bakın ne kadar da önemliler, nasıl kıymetliler bizim için. Özellikle salgın sürecinde.  Hala evine gidemeyen, ailesi ile kucaklaşamayan, hatta hayatından olan. Yani ailesine bir daha hiç kavuşamayacak olan. Bilinçsizliği ve düşüncesizliği bir kenara bırakmanın tam vakti.

Onlar için görev iyileştirmekse, bizler için görev iyileşmek!

Aylin Ünal