Kentdeha – Deha TV Radyo

“BU YERLİ ÜRETİME VURULMUŞ BİR DARBEDİR”

“BU YERLİ ÜRETİME VURULMUŞ BİR DARBEDİR”
1.478 views
23 Ekim 2020 - 12:25

Bazı tarım ürünlerinde gümrük vergisinin kaldırılmasını ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, açıklama yaparak, “Bu yerli üretime vurulmuş büyük bir darbedir” dedi.

BAŞKAN ÇAVUŞOĞLU, “ÇİFTÇİLERİMİZİN MAĞDURİYETİ KATLANARAK ARTACAKTIR”

Buğday, arpa, mısır ve mahlut ithalatında gümrük vergisi yıl sonuna kadar sıfırlandığına dikkat çeken Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Gümrük vergisi, buğdayda yüzde 45, arpada yüzde 35, mısırda yüzde 25 idi. Bu kararla buğday, arpa ve mısır ithalatına kapı bir kez daha sonuna kadar açılmıştır. Zaten mazot, gübre ve ilaç gibi yüksek girdi maliyetleriyle boğuşan çiftçilerimizin mağduriyeti katlanarak artacaktır” dedi.

ÇAVUŞOĞLU, “YERLİ ÜRETİMİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU GÖRDÜK”

Çavuşoğlu, “Köylerimize gidiyoruz, üreticilerimizle görüşüp sorunlarını takip ediyoruz. Üreticilerimiz mevcut sorunlarına çözüm beklerken bir de ithalatta vergi sıfırlanıyor. Zaten köylerimizde artık belirli bir yaşın altında tarım işiyle uğraşan kişi neredeyse kalmadı. Pandemi sürecinde yerli üretimin ne kadar önemli olduğunu gördük. Böyle giderse paramız olsa bile ekmek bulamaz duruma geleceğiz” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin