Kentdeha – Deha TV Radyo

MB FAİZİ SABİT TUTTU DOLAR YÜKSELDİ

MB FAİZİ SABİT TUTTU DOLAR YÜKSELDİ
341 views
23 Ekim 2020 - 12:35

Merkez Bankası’nın politika faizini yüzde 10,25’te sabit tutmasının ardından dolar 7,95 seviyesini gördü. Yeminli Mali Müşavir ve Ekonomist İzzet Özer ise yaptığı değerlendirmede “Piyasadaki hareketlilik sürecektir” dedi.

Yurt içi piyasaların merakla beklediği Merkez Bankası’nın faiz kararı belli oldu. Merkez Bankası, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını politika faizini yüzde 10,25’te sabit tuttu.

DOLAR DÜŞÜŞÜ YUKARI YÖNE ÇEVİRDİ

Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından dolarda yukarı yönlü bir hareket yaşandı. Gün içinde 7,78 seviyelerine kadar gerileyen dolar kararın ardından 7,95 seviyesini gördü.

Bugün Sabah saatlerinden itibaren ise dolar 7,95 seviyelerinde seyrini sürdürüyor.

ÖZER, “PİYASADAKİ HAREKETLİLİK SÜRECEKTİR”

Konu ile ilgili Deha TV’ye değerlendirmede bulunan Yeminli Mali Müşavir İzzet Özer, “Merkez bankasından sonuç gelmeyince piyasa panik içinde altın ve dolar yükseldi. Ancak bu yükseliş doların ve altının ulaşmadığı rakam değil, bir ay önce de bu rakamlar vardı. Dolayısıyla faiz oranlarında oluşabilecek değişiklik Piyasanın seyrinden kaynaklıdır. Bunun sebepleri arasında enflasyon, Türkiye’nin dış borç ödemeleri, döviz girdisinin olmamasında kaynaklıdır. Dış kaynaklı kredilerle dövizin yükselmesi öngörülebilir. Yükselmeye devam edecektir, çok hızlı yükselme beklenmeyecektir” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin