Kentdeha – Deha TV Radyo

DENİZLİLİ SÜT ÜRETİCİLERİNE 16 MİLYONLUK MÜJDE

DENİZLİLİ SÜT ÜRETİCİLERİNE 16 MİLYONLUK MÜJDE
1.680 views
26 Ekim 2020 - 9:32

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli’deki süt üreticilerine destekleme ödemeleri ile ilgili müjde verdi. Milletvekili Şahin Tin, verilen destekler ve alınan tedbirler sayesinde Türkiye’nin birçok alanda olduğu gibi süt üretiminde de kendi kendine yeten bir konuma ulaştığını ifade etti.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, çiğ süt üreticilerine destekleme ödemesinin yapıldığı müjdesini verdi. Milletvekili Şahin Tin, “Çiğ süt destekleme ödemesi kapsamında Nisan, Mayıs ve Haziran dönemi için Denizli’mizdeki 14 bin 337 süt üreticimize 121 milyon 727 bin 379 litrelik süt miktarı için toplamda 15 Milyon 971 Bin 335 TL’lik destekleme ödemesi hesaplara aktarıldı. Süt üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.

“KENDİMİZE YETER DURUMDAYIZ”

Milletvekili Şahin Tin; “Üreticilerimize ve yetiştiricilerimize aktarılan desteklerle başta hayvancılık sektörü olmak üzere birçok sektöre canlılık geldi ve daha da güçlendi. Bu anlamda çiğ süte verilen destekler süt üreticilerimizin önünü açıyor. Bu sevindirici tabloyu hep birlikte müşahede ediyoruz. Özellikle süt üretimi konusunda her yıl, bir önceki yıla oranla daha da iyi noktalara ulaştığımız aşikârdır. Öyle ki bugün ülkemiz süt üretiminde kendine yeterli konuma ulaşmıştır” dedi.

14 BİN 337 ÜRETİCİYE DESTEK SAĞLANDI

Denizli’de toplam 14 bin 337 süt üreticisinin banka hesaplarına çiğ süt destekleme ödemesinin aktarıldığını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Özellikle salgının yoğunlaştığı böylesi zor bir dönemde yine yeni tedbirler alarak üreticimizin yanında olduğumuzu açıkça ortaya koyduk” dedi.

“SALGINA RAĞMEN DAHA ÇOK ÜRETECEĞİZ”

Milletvekili Şahin Tin, “Denizli’mizde 14 bin 337 süt üreticimize toplamda 121 Milyon 727 Bin 379 litrelik çiğ süt için 15 Milyon 971 Bin 335 TL’lik destekleme ödemesi gerçekleştirildi. Tüm yetiştiricilerimize hayırlı ve bereketli olsun. Salgına rağmen zorlu şartları göze alarak üretim gerçekleştiren tüm yetiştiricilerimizin yanında olmaya, onları desteklemeye kararlıyız” diye konuştu.