Kentdeha – Deha TV Radyo

BÜYÜKŞEHİR’İN 144. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

BÜYÜKŞEHİR’İN 144. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI
334 views
30 Ekim 2020 - 8:30

Denizli’de 1876 yılında kurulan belediye teşkilatının 144. yıldönümü pandemi kuralları kapsamındaki törenle kutlandı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin kurulduğu günden bugüne kadar önemli bir yol katettiğine dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin artık örnek bir şehir olduğunu ifade etti.

Tören alanında hazır bulunan Büyükşehir Belediyesi Bando takımı da tören öncesinde bir konser verdi.

15 Temmuz Delikliçınar Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, önceki dönem Belediye Başkanı Hasan Gönüllü, Ziya Tıkıroğlu, Ali Marım ve Ali Aygören ile ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, davetliler, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk koyulmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

BAŞKAN ZOLAN, ŞEHRİN BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUM İÇİN GURURLUYUM

Törende konuşan Başkan Osman Zolan, Denizli gibi bir şehirde Belediye Başkanı olmanın büyük bir gurur olduğunu dile getirerek kendilerinin de en iyi şekilde çalışarak bu göreve layık olmaya çalıştıklarının altını çizdi.

HASAN GÖNÜLLÜ, “DENİZLİ İÇİN ÇALIŞMAK BÜYÜK MUTLULUKTU”

Tören sonrasında Deha TV’ye özel açıklamalarda bulunan Denizli Eski Belediye Başkanlarından Hasan Gönüllü Denizli için çalışmanın her belediye başkanı için hem bir görev hem de mutluluk olduğunu söyledi. Daha sonra Başkan Osman Zolan, önceki dönem belediye başkanları ve beraberindekiler günün anısına fotoğraf çekildiler.