Kentdeha – Deha TV Radyo

CHP DENİZLİ BÜLENT ECEVİT’İ UNUTMADI

CHP DENİZLİ BÜLENT ECEVİT’İ UNUTMADI
1.905 views
04 Kasım 2020 - 11:21

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Bülent Ecevit’in vefatının 14. yılı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Dürüst kişiliği ile emekten ve emekçiden yana tutumuyla, devrimci kişiliği ile siyasi tarihimize adını yazdıran Genel Başkanımız Bülent Ecevit’i vefatının 14. yılında rahmetle anıyoruz” dedi.

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, eski başbakanlardan ve CHP genel başkanlarından Bülent Ecevit’in ölümünün 14. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ecevit’in dürüstlüğü, nezaketi, ilkeli siyaset anlayışı ile herkese örnek olması gereken bir isim olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, “Bülent Ecevit demek halkın umudu demektir. Bu umut halkımızın yoğun sevgisi ile büyümüş, bağımsızlığımızı koruyan bir kalkan, Kıbrıs’ın Beşparmak Dağları’na damgasını vuran kurtuluş müjdesi olmuştur. Tarihimizin en zor zamanlarında dirayetli tutumu, yüksek cesareti ve olgunluğu ile verdiği kararlar devlet adamı niteliğinin somut simgeleridir” dedi.

Çavuşoğlu, Ecevit’in siyasete kazandırdığı üslup ve ahlak bakımından da saygıyla hatırlandığını belirterek, “Uzun yıllar süren hizmet dönemi sırasında hiçbir usulsüzlüğe, yolsuzluğa bulaşmamış, milletimizin kendisine emanet ettiği her kuruşu korumuş, yetim hakkının yenilmesine asla müsaade etmemiştir. Emekten ve emekçiden yana tutumuyla, Türkiye’deki üçüncü büyük devrime imza atarak, sosyal demokrasi devrimini de gerçekleştiren Ecevit siyasi tarihimizde silinmez bir yer almıştır. Bu duygu ve düşüncelerle şair, yazar, düşünce insanı ve Genel Başkanımız Sayın Bülent Ecevit’i vefatının yıl dönümünde rahmetle anıyor, güzel ülkemize kazandırdığı her şey için şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.