Kentdeha – Deha TV Radyo

SARAYKÖY’DE POZİTİF VAKA SAYISI KORKUTUYOR

SARAYKÖY’DE POZİTİF VAKA SAYISI KORKUTUYOR
1.140 views
06 Kasım 2020 - 8:47

Türkiye’de korona virüs salgınının son dönemde en fazla etkilediği illerden biri olan Denizli’de, Sarayköy ilçesinin temaslı ve vaka sayısı korkutucu seviyeye yükseldi. Sarayköy’de şuan aktif olarak bulunan pozitif kişi ve temaslı sayısı ise toplamda 654 olarak kayıtlara geçti.

SARAYKÖY’DE TEMASLI VE POZİTİF VAKA SAYISI KORKUTTU

Denizli’de korona virüs salgını ger geçen gün tehlikesini arttırıyor. Şehir merkezi kadar ilçelerde de artış gösteren vakalar ilgili kurumları ve vatandaşları endişelendiriyor. Korona virüs salgınında son korkutucu haber ise Sarayköy ilçesinden geldi. İlçede temaslı ve vaka sayısı yüksek seviyede.

VAKA SAYILARI HER GÜN ARATARAK DEVAM EDİYOR

Yüksek riskli ilçeler arasına giren Sarayköy’de şuan aktif olarak bulunan pozitif kişi ve temaslı sayısı ise toplamda 654 olarak kayıtlara geçti. Belirlenen bu 654 kişinin içerisinde 256 kişi aktif pozitif olarak bulunurken 398 kişi ise, korona virüs pozitif kişiler ile temas ettikleri için karantinada bulunmakta. Sarayköy’de ikamet eden kaç vatandaşın tedavisinin hastanede devam ettiği ise bilinmiyor. İlçede şuana kadar 11 kişi korona virüsten dolayı hayatını kaybetti.