Kentdeha – Deha TV Radyo

BAKAN İSTİFA ETTİ,  GÖZLER RESMİ KARARDA

BAKAN İSTİFA ETTİ,  GÖZLER RESMİ KARARDA
1.755 views
09 Kasım 2020 - 9:34

Geçtiğimiz Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası ve Ekonomi Politikaları kadrosunda değişikliğe gitmiş, Önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyeliği’ne getirilmişti. Bu gelişmenin ardından Ekonomi Bakanı Berat Albayrak, Sosyal medya hesabından istifasını duyurdu. Ancak istifanın Cumhurbaşkanlığı tarafından kabul edilip edilmediği yönünde henüz bir bilgi yok. Yaşanan bu gelişme hem Denizli’de hem de ekonomi çevrelerinde şok etkisi yaratırken, gözler şimdi yapılacak resmi açıklamada.

Geçtiğimiz Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası ve Ekonomi Politikaları kadrosunda değişikliğe gitmiş, Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal görevden alınarak yerine Maliye eski Bakanı Naci Ağbal atanmıştı. Diğer yandan Ekonomi Politikaları Kurulu’nda da değişiklikler oldu. Önceki dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyeliği’ne getirilmişti. Bu haber Denizli’de büyük etki yaratırken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün akşam saatlerinde Instagram hesabından istifa ettiğine yönelik paylaşım yaptı. Albayrak paylaşımında “Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım” yazdı.

SAĞLIK GEREKÇELERİNİ GÖSTERDİ

Bakan Albayrak mesajında bu kararı sağlık gerekçeleriyle aldığını belirtti. Albayrak bundan sonraki süreçte zamanını annesi, babası, eşi ve çocuklarına ayıracağını kaydetti.

Bakan Albayrak mesajında, “Kamuoyunun dikkatine, Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım. Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.” ifadelerini kullandı.

TWITTER HESABINI DONDURDU

Bakan Albayrak, Twitter hesabını ise dondurdu. İstifanın Cumhurbaşkanlığı tarafından kabul edilip edilmediği yönünde henüz bir bilgi yok. Şimdi hem Denizli hem Türkiye Ekonomi çevreleri alınacak kararı merakla bekliyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin