Kentdeha – Deha TV Radyo

ATATÜRK ÖZLEM VE MİNNETLE ANILDI

ATATÜRK ÖZLEM VE MİNNETLE ANILDI
230 views
10 Kasım 2020 - 8:02

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 82. Ölüm yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de anıldı. Denizli’deki ilk anma, Valilik Önündeki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi.

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÖZLEM VE MİNNETLE ANILDI

Bundan 82 yıl önce yaşama veda eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için Denizli’de gerçekleştirilen tören, sabah saatlerinde Denizli Valiliği yanında bulunan Atatürk Anıtının yanında yapıldı. Törene Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Askeri Erkan, İlçe Belediye Başkanları, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.

ATATÜRK ANITINA ÇELENK BIRAKILDI

Tören ilk olarak Atatürk anıtına Çelenk bırakılmasıyla başladı. Daha sonra Atatürk’ün ölüm saati olan dokuzu beş geçe sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu. Bu sırada sadece alandaki katılımcılar değil cadde ve sokaklardaki vatandaşlar da saygı duruşuna katıldılar. Siren seslerinin sonlanmasının ardından da İstiklal Marşı okundu.

Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen ve sosyal mesafe, maske gibi tedbirlere uygun yapılan tören, hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.