Kentdeha – Deha TV Radyo

SİGARA GENELGESİ! DIŞARIDA SİGARA İÇMEK YASAK MI?

SİGARA GENELGESİ! DIŞARIDA SİGARA İÇMEK YASAK MI?
608 views
11 Kasım 2020 - 21:09

Denizli Hıfzısıhha Meclisi’nin korona virüs önlemleri çerçevesinde daha önce aldığı bazı kalabalık noktalardaki sigara içme yasağı, İçişleri Bakanlığı tarafından tüm illere yayıldı. Valilik, Denizli’de sigara içmenin yasak olduğu yerleri bölge bölge belirledi.

DENİZLİ’DE BAZI CADDE VE SOKAKLARDA SİGARA İÇMEK YASAKLANDI

Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Hıfzısıhha Meclisi’nin Vali Ali Fuat Atik Başkanlığında olağanüstü toplandığı belirtildi. Açıklamada alınan karar paylaşılırken, “Sigara içmenin, doğru şekilde maske takmayı engellemesinden dolayı, halkın yoğun olarak bulunduğu meydanlar, parklar, sıraya girilmesi gereken yerler banka, PTT, noter, şehir içi toplu taşıma araç durakları, ATM’ler, fatura ödeme yerleri ile semt pazarlarında sigara içilmesinin yasaklanması” kararına ek tedbir getirilmiştir.

SİGARA İÇME YASAĞINA YENİ YERLER EKLENDİ

İçişleri Bakanlığının yazısına istinaden söz konusu kararda belirtilen yerlere ek olarak “12.11.2020 tarihinden itibaren İlimizde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Çamlık Bulvarı, İstiklal Caddesi, Lise Caddesi, Atatürk Caddesi ile trafiğe kapalı olan cadde, sokak ve koşu yollarında sigara içilmesinin yasaklanmasına karar verilmiştir” denildi.