Kentdeha – Deha TV Radyo

OTOYOL PROJESİ TEMELİ ATILDI

OTOYOL PROJESİ TEMELİ ATILDI
4.418 views
16 Kasım 2020 - 10:57

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Denizli Aydın Otoyolu temel atma töreni ve bir dizi ziyaret için Denizli’ye geldi. Ege’nin 163 kilometrelik en önemli otoyol projesi olan ve İzmir ile Antalya’yı bir birine bağlayacak olan otoyol projesi için başlangıç verildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Aydın-Denizli otoyolunun temel atma töreni için bugün Denizli’ye geldi.

“EGE’MİZİN İKİ ÖNEMLİ MERKEZİ ARASINDA KÖPRÜ OLACAK”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karamismailoğlu, akşam saatlerinde sosyal medyadan Aydın-Denizli otoyol projesi için paylaşımda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, “Efeler diyarı Ege’mizin iki önemli merkezi arasında köprü olacak projemiz Aydın-Denizli Otoyolu için yarın temel atıyoruz!” dedi.

İKİ İL ARASI MESAFE 4 SAAT KISALTILACAK

İzmir’den başlayarak Aydın, Denizli ve Burdur illerinden Antalya’ya uzanacak olan otoyol Ege’nin ve Akdeniz’in turizmini güçlendirecek. Proje kapsamında İzmir-Antalya arasının 7 saatten 3 saate ineceği, İzmir-Aydın Otoyolu’nun devamı olan karayolu projesi, Denizli’den ve Burdur ilinden Korkuteli ve ardından Antalya’ya ulaşacak. İki il arası mesafe 4 saat kısaltılacak.

OTOYOL PROJESİ İLE TURİZM CANLANACAK

Aydın-Denizli Otoyol projesi bittikten sonra üzerinden Antalya ve İzmir’den geçiş yapacak olan turistler, Aspendos’tan Pamukkale ile Hierapolis ardından Kuşadası ve Didim, Efes, İzmir bölgesine çok sayıda geçiş olması bekleniyor. Ege’nin projesi olarak belirlenen otoyol üzerinden İzmir’in Aydın’ın ve Denizli’nin birçok güzellikleri, dağları, termal kaynakları, arkeolojisi ve tarihi ile çok sayıda vatandaş bu yolu kullanırken Akdeniz bölgesinde bulunan Antalya iline de çok faydası olacağı belirtildi.