Kentdeha – Deha TV Radyo

VATANDAŞLAR RAHAT BİR NEFES ALDI

VATANDAŞLAR RAHAT BİR NEFES ALDI
1.451 views
16 Kasım 2020 - 11:20

Pamukkale İlçesine bağlı Pınarkent Mahallesi’nde yaşayanların önemli bir sorunu olan pazar alışverişi Muhtar Özlem Çağlar’ın gayretleri ve Pamukkale Belediye başkanı Avni Örki’nin destekleriyle ile son buldu.

Ağırlıklı olarak çalışan kesimin yaşadığı Pınarkent Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşların en büyük sorunlarından bir tanesi pazar alışverişlerinde yaşadığını gözlemleyen ve seçim döneminde bununla ilgili çalışma yapacağını söyleyen Özlem Çağlar, sözünü tuttu.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin de destekleri ile artık pazar günleri Pınarkent’te vatandaşların alışveriş yapılması için pazar kurulmaya başlandı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Muhtar Özlem Çağlar, bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

“ÜRÜNLERİNİ SATARAK EK KAZANÇ ELDE EDECEKLER”

Mahallede daha önce hafta içi pazar kurulduğuna dikkat çeken ve vatandaşların ihtiyaçlarını göremediğine değinen Muhtar Çağlar, “Mahallemiz hem üreten hem çalışan bir kesim olduğu için dağınık bir yerleşime sahiptir. Neredeyse mahallede yaşayanların yüzde yetmişi çalıştığı için hafta içi perşembe pazarına gidemiyordu. Bundan sonra pazar pazarı tam gün olmak üzere hizmete açıldı. Tüm mahalle sakinlerini maske mesafe hijyen kurallarına uyarak bekliyoruz. Projemi en az benim kadar destekleyen Pamukkale Belediye Başkanım Avni Örki ye başkan yardımcılarımıza ve yapımda emeği geçen ekibine mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.