Kentdeha – Deha TV Radyo

SON GÜNLERDE YAŞANAN ACI TESADÜF

SON GÜNLERDE YAŞANAN ACI TESADÜF
207 views
02 Aralık 2020 - 8:51

Denizli’de korona virüs nedeni ile ölümler devam ederken baba ve oğlu farklı şehirlerde aynı gün hayatlarını kaybetti. Denizlili Baba Mehmet Çakır ile oğlu Hasan Çakır aynı gün birbirinden habersiz yaşamını yitirdi.

Denizli’nin Çardak ilçesi Söğüt Mahallesi’nden olan İzmir Devlet Demiryolları Araç Bakım Servis Müdür Yardımcısı 57 Hasan Ali Çakır ile Denizli’de yaşayan babası 87 Mehmet Çakır, aynı gün korona virüs nedeniyle birbirlerinden habersiz hayatlarını kaybetti.

YARIM SAAT SONRA SELA

Yaklaşık bir haftadır Ege Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Hasan Ali Çakır’ın ölümünden birkaç saat sonra Denizli Devlet Hastanesi’nde tedavi gören babası Mehmet Çakır’ın da vefat haberi geldi. Söğüt Köyü eski Muhtarı Altan Yıldız’ın baba-oğulun vefatı hakkında söyledikleri yürek burktu. Mehmet Çakır’ın 10 gündür tedavi altında olduğunu söyleyen Muhtar Yıldız, “Sela gelince biz Mehmet amcanın selası geldi zannettik ama oğlu ölmüş. Oğlunun selasından yarım saat sonra da bu defa babası Mehmet amcamızın selası geldi” dedi. Baba ve oğul Denizli’deki Çakmak mezarlığında toprağa verildi.