Kentdeha – Deha TV Radyo

KANAL 23’E SİLAHLI SALDIRI

KANAL 23’E SİLAHLI SALDIRI
2.246 views
10 Aralık 2020 - 7:50

Türkiye Televizyon İşverenleri Sendikası Kurucu Üyesi ve Kanal 23 Haber Müdürü Yunus Evliyaoğlu’nun aracına silahlı saldırı düzenlendi.

Elazığ Cumhuriyet mahallesi Şehit Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi üzerinde bulunan Kanal 23 televizyonu önünde park halindeki araca motosiklet üzerinde bulunan kişilerce ateş açıldı. Güvenlik kameralarına yansıyan olayda, motosiklet üzerinde bulunan saldırganların önce televizyon önünden geçerek çevreyi kontrol ettikleri ve daha sonra geri dönerek ateş açtıkları görülüyor. Kask taktıkları için yüzleri belli olmayan saldırganlar kullandıkları motosikletin plakası belli olmasın diye de plakanın olduğu bölümü bir bez parçasıyla kapattıkları da yine görüntülere yansıdı.

ÇALIŞANLAR SANŞ ESERİ KURTULDU

Öte yandan güvenlik kamerası görüntülerinde televizyon çalışanlarının da şans eseri bu saldırıdan yara almadan kurtuldukları net bir şekilde görülüyor. Zanlıların saldırı sonrası olay yerinden uzaklaşırken, emniyet mensupları da olay ile ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlattı.

TVSEN GENEL BAŞKANI KAYA’DAN KINAMA

Özgür basına ve halkın haber alma hakkına karşı gerçekleştirilen saldırıların kişileri değil basın özgürlüğünü hedef aldığını belirten Türkiye TV İşverenler Sendikası Genel Başkanı Mehmet Okan Kaya, “Sendikamızın kurucu üyesi Kanal 23 Haber Müdürü Yunus Evliyaoğlu’nun aracına gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınıyor, basın özgürlüğünü hedef alan her girişimin var gücümüzle karşısında olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz” dedi.

Üzücü olayın faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edileceğine inandıklarını ifade eden Kaya, “Devletimize ve adalete güveniyoruz. Bu saldırıyı gerçekleştiren her kimse, hesabını yüce Türk adaleti önünde vereceğinden kuşkumuz yok. Sayın Yunus Evliyaoğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, bu saldırının son olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.