Kentdeha – Deha TV Radyo

SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI KORONA VİRÜSE YAKALANDI

SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI KORONA VİRÜSE YAKALANDI
498 views
11 Aralık 2020 - 8:46

Türk Sağlık-Sen Denizli Şube Başkanı Kurşunoğlu korona virüse yakalandı, yoğun bakımda Türk Sağlık-Sen Denizli Şube Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Rayif Kurşunoğlu, korona virüse yakalandı. 1 hafta evde tedavi gören Kurşunoğlu, durumu ağırlaşınca Denizli Devlet Hastanesine kaldırıldı, yoğun bakıma alındı.

Sendikacılığın önde gelen isimlerinden Türkiye Sağlık-Sen Denizli Şube Başkanı, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Rayif Kurşunoğlu (50) korona virüs belirtisi göstermesi üzerine test yaptırdı. Sonucun pozitif çıkması üzerine ailesine test uygulandı, oğlu ve eşi de pozitif çıktı. Bir süredir ev karantinasında olan ve tedavisi evinde devam eden Rayif Kurşunoğlu’nun durumu ağırlaştı.

Denizli Devlet Hastanesi’nde kaldırılan Rayif Kurşunoğlu, yoğun bakım servisine alındı. Sevilen sendikacı Rayif Kurşunoğlu, özellikle sağlık çalışanlarının haklarının savunulmasında etkin rol oynadı. Kurşunoğlu, son olarak 2 Eylül’de hastane önünde eylem yapmış, sağlık çalışanlarının pandemi nedeniyle büyük risk altında olduğunu belirterek, haklarının verilmesini istemişti.