Kentdeha – Deha TV Radyo

YUSUF ARAS’IN KATİL ZANLISI MAHKEMEDE İLK KEZ KONUŞTU

YUSUF ARAS’IN KATİL ZANLISI MAHKEMEDE İLK KEZ KONUŞTU
2.110 views
14 Aralık 2020 - 12:01

Denizli’de 6 ay önce gerçekleşen ve güvenlik kameralarına saniye saniye kaydedilen cinayetin ilk duruşması Denizli 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Yusuf Aras’ı bıçaklayan T.Y ilk kez konuştu. Duruşma 23 Mart’a ertelendi.

Pazartesi günü Denizli 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada katil zanlısı T. Y. ilk kez konuştu. T. Y. kasten adam öldürme ve ruhsatsız bıçak taşımadan yargılanıyor. Maktulün babası, annesi ve kardeşi de mahkeme salonunda yer aldı. Katil zanlısı SEGBİS ile bağlandı.

BIÇAĞI TORNAVİDA BULAMADIĞI İÇİN YANINA ALMIŞ

Emniyette ve savcılıkta susma hakkını kullanan T. Y. ilk kez konuştu. Katil zanlısı T.Y. konuşmasında, aracının plakasının düştüğünü, evde tornavida bulamadığı için plakayı takmak üzere bıçağı yanına aldığını, bıçağın bu sebeple yanında bulunduğunu belirtti. Hakim heyeti duruşmanın 23 Mart 2021 tarihine ertelenmesine karar verdi.

BIÇAKLI KAVGANIN SONU HASTANEDE BİTMİŞTİ

Olay, Pamukkale ilçesi Bağbaşı Mahallesi’nde 22 Haziran 2020 günü meydana geldi. Yusuf Aras ile T.Y. isimli şahıs arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine T.Y., yanındaki bıçakla Aras’ı vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Ambulansla Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırılan Aras, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olay sonrası T.Y., bölgeye gelen polis ekiplerine teslim olmuştu.