Kentdeha – Deha TV Radyo

MECLİS’TE EKMEK DİYALOĞU

MECLİS’TE EKMEK DİYALOĞU
2.399 views
16 Aralık 2020 - 12:29

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın “Millet aç, midesine kuru ekmek giriyor” sözüne AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin’in verdiği “o zaman aç değiller” yanıtı tartışma yaratmıştı. TBMM Genel Kurulu’nda süren bütçe görüşmelerinde yaşanan diyaloğun ardından Milletvekili Tin, sözlerinin çarpıtıldığını söyledi. CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’da konu ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

TBMM Genel Kurulu’nda süren bütçe görüşmelerinde söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Arkadaşlar millet aç, perişan. Evet, herkesin midesine bir şey giriyor; kuru ekmek giriyor” demişti. AKP Denizli Milletvekili Tin, Altay’ın bu sözlerine “O zaman aç değil demek” diye karşı çıkınca Altay, “Kuru ekmek… Bu tutanağı alacağım, bu tutanağı alacağım, bak, göreceksin, milletten özür dileyeceksin” diye tepki göstermişti. Konu Sosyal Medyada da gündem oldu.

MİLLETVEKİLİ TİN, “SÖZLERİM ÇARPITILDI”

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin ise yaptığı açıklamasında sözlerim çarpıtıldı diyerek, “Vicdan sahibi herkes kötü niyet taşımadığımı bilir” dedi.

CHP DENİZLİ İL BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU, MİLLETVEKİLİ TİN’E TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu da yazılı açıklama ile Tin’e tepki gösterdi. Çavuşoğlu açıklamasında, “Sayın Tin, önce kuru ekmek yiyenin aç olmadığını iddia ediyor, sonra sosyal medyadan açıklama yaparak sözlerinin çarpıtıldığını iddia ediyor. Oysa TBMM tutanaklarında bu sözleri söylediği görülüyor” diyerek yaşananlara tepkisini dile getirdi.