Kentdeha – Deha TV Radyo

3 HIRSIZ, İKİ KEZ GELDİKLERİ MANAVDAN PAHALI MEYVELERİ SEÇEREK ÇALDI

3 HIRSIZ, İKİ KEZ GELDİKLERİ MANAVDAN PAHALI MEYVELERİ SEÇEREK ÇALDI
563 views
22 Aralık 2020 - 11:14

Denizli’de kısıtlamayı fırsat bilen 3 şüpheli, bir manavın önünde bulunan brandayı yırtarak, yükte hafif parada ağır meyveleri çalıp kayıplara karıştı. Küçük hırsızlık olaylarına alışık olan manav, “Fiyatı yüksek ürünler alınınca insan hakkını helal edemiyor” diyerek tepki gösterdi.

Olay, Merkezefendi ilçesi Saraylar Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, kısıtlamalar nedeniyle sokakların boş olmasından faydalanan 3 şüpheli, bir manavın önüne gelerek etrafı kontrol etmeye başladı. Sonrasında şüphelilerden 2’si meyvelerin üstündeki brandayı yırtarak 2 tane karpuz ve kavunu alıp uzaklaştı. Tanesi 100 TL olan kavun ve karpuzları çaldıktan bir süre sonra ikinci kez manava gelen şüpheliler, bu kez de kuruyemiş ve ananas alarak kayıplara karıştı. Sabah iş yerine gelen manav Erol Türk, brandanın yırtıldığını, tezgâhta olması gereken meyvelerin ise yerde olduğunu fark etti. Güvenlik kameralarını izleyen Türk, gece saatlerinde hırsızların iki sefer gelerek pahalı ürünleri branda altından alıp sakince gittiklerini gördü. Türk, mevsimi olmaması nedeniyle pahalı olan meyveleri seçerek götüren şüphelilerden şikâyetçi oldu.

“FİYATI YÜKSEK ÜRÜNLER ALININCA İNSAN HAKKINI HELAL EDEMİYOR”

Daha öncede bu tarz olayın gerçekleştiği ve vatandaşların tadımlık aldığı için hakkını helal ettiğini söyleyen Erol Türk, “Cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlamasında gece 00.40 civarında tezgâhın brandasını kesip içerisinden iki tane karpuz ve kavun almışlar. Şuan 2 karpuz kilosu 10 TL’den 10’ar kilo geliyor. Kavun ananas gibi diğer tropikallerden almışlar. Ortalama 500 TL arası zararımız var” diye konuştu.