Kentdeha – Deha TV Radyo

16 YAŞINDAKİ GENÇ KIZ KANSERE YENİLDİ

16 YAŞINDAKİ GENÇ KIZ KANSERE YENİLDİ
500 views
30 Aralık 2020 - 9:15

Denizli’de 16 yaşındaki Gürsel Nur Dağ, hayatını kaybetti. Uzun süredir Aydın Adnan Üniversitesi Hastanesinde tedavi gördükten sonra kanseri yenen genç kızın, kansere bir kez daha yakalandığı öğrenildi. 16 yaşındaki Gürsel’den acı haber geldi. Gürsel, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre Denizli’de, uzun süredir kanser ile mücadele eden Gürsel Nur Dağ, kanser ile mücadelesini kaybetti. 16 yaşındaki Gürsel, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesinde Onkoloji Servisinde tedavi gördükten sonra kanseri yenmeyi başardı. Tedavisinin ardından yeniden evine kavuşan genç kız, yendiği kanser bir süre yeniden tekrarladı. Bir süredir rahatsızlığı artan Gürsel’in sık sık hastaneye kaldırıldığı öğrenilirken, acı haber akşam saatlerinde geldi. Yeniden hastaneye kaldırılan Gürsel, Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

GENÇ KIZIN ÖLÜMÜ AİLESİNİ VE SEVENLERİNİ YASA BOĞDU

16 yaşında hayatını kaybeden Gürsel Nur Dağ’ın ölümü ailesini ve yakınlarını yasa boğdu. Kanser ile mücadelesine rağmen hayat dolu olarak bilinen ve çevresinde çok sevilen Gürsel, 2019’da Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi Onkoloji Servisinde yatan kanser hastası çocuklar için yardım kampanyası başlatmıştı.