Kentdeha – Deha TV Radyo

DENİZLİ DEPREMLE UYANDI

DENİZLİ DEPREMLE UYANDI
333 views
08 Ocak 2021 - 9:13

Denizli’de korkutan depremler Irlıganlı Mahallesi’nde sabaha karşı birbiri ardına depremler meydana geldi. Sarsıntıların en büyüğü 4,1 büyüklüğünde, 2 kilometre derinlikte oluştu. Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Doç. Dr. Barış Semiz Deha Habere özel açıklamada bulundu.

Pamukkale’nin Irlıganlı Mahallesi’nde sabaha karşı birbiri ardına depremler yaşandı. İlk sarsıntı saat 03.21’de meydana geldi. Kandilli Rasathanesi’nden alınan bilgilere göre 3,7 büyüklüğündeki sarsıntı yerin 5 kilometre derinliğinde, ikinci deprem saat 03.46’de 3,8 büyüklüğünde, üçüncü deprem saat 04.33’de 4,1 büyüklüğünde, dördüncü deprem ise saat 06.32’de 3,2 büyüklüğünde meydana geldi.

Depremlerden sonra 12 artçı sarsıntı meydana geldi. Depremde can ve mal kaybı yaşanmazken vatandaşlar korku dolu dakikalar geçirdi.

DOÇ. DR. “SEMİZ, KORKUTAN BİR DEPREM DEĞİL, BEKLENEN BİR DEPREM”

Deprem sonrasında Pamukkale Fay Zonu üzerinde beklenen depremin öncüsü mü sorusu ise vatandaşlarda panik oluşturdu. Deha TV’ye açıklamalarda bulunan Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Doç. Dr. Barış Semiz bu depremin korkutan bir deprem olmadığını ifade etti.