Kentdeha – Deha TV Radyo

ARKADAŞI İÇİN KENDİNİ FEDA EDEN YUSUF’TAN ACI HABER

ARKADAŞI İÇİN KENDİNİ FEDA EDEN YUSUF’TAN ACI HABER
784 views
10 Ocak 2021 - 11:55

Denizli’de sulara gömülen aracını kurtarmak için mücadele eden arkadaşının arkasından gölete giren genç Yusuf’un cansız bedenine ulaşıldı. Yusuf’un babası evladından gelecek iyi bir haber için saatlerce suyun kenarında beklerken, gün boyu sahibini arayan köpeği de duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde yaşayan Ali Kılınç (18), Ersin Karakaya (22), Fatih Karagün (22) ve Yusuf Konar (23) arkadaşları Mehmet Erkan’ın kullandığı hafif ticari araçla gezintiye çıktı. Sohbet etmek için sulama göletinin yanına giden arkadaşların içerisinde bulunduğu araç akıntıya kapılarak sulara gömüldü. Aracı kullanan Mehmet Erkan dışındaki diğer 4 genç, araçtan inmeyi başararak yüzerek kıyıya çıktı. Erkan’ın sulara gömülen araçtan çıkamadığını gören Yusuf Konar, onu kurtarmak için kendini çıktığı sulara yeniden attı. 2 gencin araçtan çıkamaması üzerine, diğer 3 arkadaşı yardım talebinde bulundu.

YUSUF’UN CANSIZ BEDENİNE 18 SAAT SONRA ULAŞILDI

AFAD ve Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin gece 04.00’te ara verdiği çalışmalara sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden başlandı. Uzman dalgıçların katılımıyla devam eden çalışmaların 9’uncu saatinde aracı kullanan Mehmet Erkan’ın cansız bedenine ulaşıldı. Sağanak yağış altında güçlükle devam eden çalışmalara Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Sualtı Polis Dalgıç ekipleri de destek verdi. Arama kurtarma çalışmalarının 18’inci saatinde Yusuf’un önce gömleğine yaklaşık yarım saat sonra cansız bedenine ulaşıldı.

YUSUF’UN BABASI İYİ BİR HABER İÇİN SAATLERCE SUYUN KENARINDA BEKLEDİ

Babası ve Yusuf’un yanından hiç ayırmadığı köpeği duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Soğuk ve yağışa rağmen 18 saat Yusuf’tan gelecek iyi bir haberi bekleyen babası Hasan Konar’ın göletin kenarındaki bekleyişi görenleri üzüntüye boğdu.

KÖPEĞİ GÜN BOYU SAHİBİNİ ARADI

Yusuf’un kendi aliyle besleyip büyüttüğü hatta geceleri dahi birlikte yattığı köpeği “Kont” ise bölgeden hiç ayrılmadı. Göletin kenarını dolaşarak sahibini arayan sadık köpeğin suyun içine kadar girip arama yapması duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

AİLELERİN FERYATLARI YÜREK DAĞLADI

Dalgıç polisler tarafından göletten çıkarılan Yusuf Konar’ın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı. Ailelerin evlatlarını son bir kez görebilmek için ambulansa koşmaları ve ettikleri feryatlar yürekleri dağladı.