Kentdeha – Deha TV Radyo

ALAATTİN GÖLETİNE MUHTARDAN ÖNLEM

ALAATTİN GÖLETİNE MUHTARDAN ÖNLEM
313 views
11 Ocak 2021 - 10:15

Denizli’de 2 gence mezar olan Alaattin Göleti’nde, yeni facialar yaşanması amacıyla gölete giden yol kapatıldı. Allattin Mahallesi Muhtarı Sezayi Gezer, yeni faciaların yaşanmaması için yolun kapatıldığını açıkladı.

Denizli’de geçtiğimiz Cumartesi günü akşam gezisine giden 5 genç, araçlarıyla Acıpayam’ın Alaattin Mahallesinde bulunan gölete gitti. Burada araçlarını park eden gençler sohbet ederken araç birden göle doğru sürüklemeye başladı. Olayda 4 genç araçtan çıkmayı başarırken, Yusuf Konar ise araçtan çıkamadı ve gölete düşen araçta mahsur kaldı. Konar’ı kurtarmak için gölete atlayan Mehmet Erkan ile Yusuf Konar, yaklaşık 12 saat kurtarma çalışmalarının ardından ölü olarak göletten çıkarıldı.

YENİ FACİALAR YAŞANMASIN

Yaşanan olay ilçeyi yasa boğarken, yeni facialar yaşanmasın diye önlem alındı. Alaattin Mahallesi Muhtarı Sezayi Gezer, gölete giden yolda gölete araçla geçişin olmaması için yolu kapattıklarını açıkladı. Kepçeyle yolun kazıldığı anı paylaşan Gezer, bu sayede gölete araçla girişin önüne geçildiğine dikkat çekti.