Kentdeha – Deha TV Radyo

MHP İL BAŞKANI CAFER BİRTÜRK İSTİFA ETTİ!

MHP İL BAŞKANI CAFER BİRTÜRK İSTİFA ETTİ!
495 views
12 Ocak 2021 - 10:26

Geçtiğimiz Ekim ayında yapılan kongreye tek aday olarak katılan ve yeniden başkan seçilen Cafer Birtürk, sürpriz bir şekilde görevinden istifa etti. Birtürk, MHP Genel Merkezi’ne verdiği istifa dilekçesinde sağlığının bozulmasını gerekçe gösterdi.

MHP’de istifa şoku yaşandı. Uzun süredir MHP’nin Denizli’deki en önemli ismi olan Cafer Birtürk il başkanlığından istifa etti. Ekim ayında yapılan kongreye tek aday olarak katılan ve yeniden MHP İl Başkanlığı’na seçilen Cafer Birtürk, yeni sürecin 4. ayında şok bir karar aldı ve görevinden istifa ettiğini duyurdu.

MHP’Lİ BİRTÜRK, “GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMALIYIZ”

MHP’li Birtürk Deha Haber’e özel açıklamalarda bulundu. Cafer Birtürk yaptığı açıklamada; “5 yıl süreyle yürüttüğüm MHP İl başkanlığı görevimden sağlık sorunlarım nedeniyle istifa ettim. Kararımı genel merkeze bildirdim. Beş yıl süre içinde siyasette aktif rol oynayarak parti binasının Denizli’ye kazandırılması başta olmak üzere birçok projeyi hayata geçirdik. Siyasetteki stres ve diğer sağlık sorununa yol açan etkenler nedeniyle istifa edip gençlerin daha çok aktif olmasını istiyorum. Parti ile bir sorunum yok. Partiye olan desteğim ve bağlılığım sürecek.” ifadelerini kullandı.