Kentdeha – Deha TV Radyo

METEOROLOJİDEN KAR VE TİPİ UYARISI

METEOROLOJİDEN KAR VE TİPİ UYARISI
45 views
27 Ocak 2021 - 7:40

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Denizli’de gece saatlerinde yağmur şeklinde başlayan yağışların bugün itibariyle karla karışık yağmur şekline döneceğini belirterek sel, su baskını ve don uyarısında bulundu.

Denizli ve Ege Bölgesi’nde gece itibariyle başlayan yağmurun bugün karla karışık olacağını ve yüksek kesimlerde kar yağışına döneceği açıklandı. Yağışın etkisiyle sel, su baskını, buzlanma ve ulaşımlarda aksama meydana gelebileceği ifade edildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre; gece saatlerinden itibaren Manisa, Uşak, Denizli, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinde yağmur şeklinde başlayan yağışların, bugün öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yer yer yükseklerde kar yağışına dönerek akşam saatlerine kadar kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar ve tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al