Kentdeha – Deha TV Radyo

ACIPAYAM’IN SESİ YİNE İLGİ İLE İZLENDİ

ACIPAYAM’IN SESİ YİNE İLGİ İLE İZLENDİ
1.240 views
29 Ocak 2021 - 11:47

İnsanın doğup büyüdüğü, doya doya yaşadığı en güzel çocukluk yıllarının geçtiği yerdir memleket. Memleket insanın kalbinde özel bir yere sahiptir. Nereye gidersek gidelim memleket sevdası, memleket özlemi içimizdedir. Memleketin sıcaklığını, samimiyetini hiçbir şeye değişemeyiz. Denizli’nin güzide ilçelerinden biri olan Acıpayam’ın Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan Acıpayam’ın gündemine dair Dalaman Çayı ve içme suyuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

DEHA TV’de yayınlanan, eğitimci iş insanı ve en önemlisi bir memleket sevdalısı olan İlhan Özcan’ın sunduğu Acıpayam’ın Sesi programına konuk olan Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan Acıpayam’ın gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

DALAMAN ÇAYI’NIN SON DURUMU

Dalaman Çayı’nın kirliliği ile ilgili son durumu değerlendiren Başkan Hulusi Şevkan, “Biz Acıpayam Belediyesi olarak su ve kanalla ilgimiz yok ama bunu diyerek işin içinden sıyrılamam. 2009’dan beri benim hayalim aslında arıtma tesisiydi. Bu projemi, hayalimi, Osman Zolan Başkanım ile birlikte 2014 yılında seçimlerden sonra arıtma tesisini Acıpayam halkına kazandırarak gerçekleştirdim” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ŞEVKAN, “ACIPAYAM’IN ATIKLARI TOPRAKLA, DALAMANLA BULUŞMAYACAK”

Köylerdeki içme su sorunu üzerine de konuşan Şevkan, “Köylerimizde bu sorun çok öne çıkmaya başladı. Bunun üzerine il genel meclisinde bu konuyu gündeme taşıdım. Yeni mahalle ve kanalizasyondan hattının arıtma tesisine de bugünlerde çamlık ve TOKİ bölgelerimizdeki atık su inşaatı başlıyor. Yaza doğruda Büyükşehir Belediyesi ve DESKİ’den aldığım söz ile Acıpayam’ın atıkları toprakla, dalamanla buluşmayacak” dedi.

ACIPAYAM’DA SIFIR ATIK PROJESİ UYGULAMASI

Çevre kirliliği ve Acıpayam’ın 56 mahallesindeki sıfır atık projesi ile ilgili Başkan Hulusi Şevkan, “Sıfır Atık, Cumhurbaşkanımızın üzerinde durduğu bir konu. Sıfır atık projesi ile birlikte köylerimizdeki organik atıklar doğayla buluşacak, endüstri atıkları ise toplanacak. Yeşilyuva’da ki ayakkabı sanayimizdeki ayakkabı kırpıntılarını biz alacağız” diye konuştu.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al