Kentdeha – Deha TV Radyo

DENİZLİ VALİSİ ALİ FUAT ATİK DEHA TV ÖZEL RÖPORTAJI

DENİZLİ VALİSİ ALİ FUAT ATİK DEHA TV ÖZEL RÖPORTAJI
1.077 views
04 Şubat 2021 - 11:58

Aylin Ünal: Öncelikle Deha Haber’e zaman ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum. Değişmeyen ve mücadele içinde olduğumuz bir gündem var. Korona virüs ile mücadelede Denizli halkını sık sık uyardınız. Denizli’de bir dönem salgın artmıştı. Bu doğrultuda şimdi de azaldı. Şuan Denizli’deki salgın durumu nedir?

Denizli Valisi Ali Fuat Atik: Öncelikle sizlere çok teşekkür ederim bizi Vatandaşlarımızla buluşturduğunuz için. Göreve başladığım Haziran 2020 yılından bu tarafa Tabii ki ülkemizde ve dünyada etkisi çok hissedilen bir virüsle mücadele sürecine girdik. Vatandaşımızın bu konuya yaklaşımı olumlu olduğunu ifade etmek istiyorum. İnşallah bu süreci kısa zamanda atlatırız.

Aylin Ünal: Aşı çalışmaları tüm dünyada devam ettiği gibi Denizli’de de sürüyor. Peki, siz aşı çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Denizli Valisi Ali Fuat Atik: Şimdi Tabii ki biz de Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda aşılama çalışmalarını uygulamaya başladık. Öncelikle belirlenen takvime göre sağlık çalışanlarımız daha sonra 90 yaş, 85 yaş, 80 yaş ve 75 yaş üstü şeklinde devam etti. Şu anda sağlık çalışanlarımız aşılama hizmetini devam ettiriyor. Başarılı bir şekilde devam ediyoruz şu anda aşı ile ilgili olumsuz bir durumla karşılaşmadık. İnşallah bu ilk doz aşılardan sonra ikinci dozda yapıldıktan sonra daha faydalı bir hale gelecektir diye düşünüyorum. Vatandaşlarımızın bu konuda aşı olmaktan çekinmemesini tavsiye ediyorum şunu söylemek istiyorum. Tabii ki aşı bulundu. Ancak bu bizi rahatlığa yöneltmesin. Şu ana kadar bu virüs tamamen yok olana kadar alışmış olduğumuz maske, mesafe, temizlik anlayışını terk etmeyelim. Tedbirimizi devam ettirelim. Kişisel korunmamızı devam ettirelim tamamen ortadan kalkıncaya kadar. Eğer bu şekilde davranırsak güzel günler yakın.

Aylin Ünal: Siirt ilindeki görevinizin ardından Denizli’ye geldiniz. Denizli ilini ekonomi ve turizm açısından değerlendirir misiniz?

Denizli Valisi Ali Fuat Atik: Denizli bir kere üreten bir il. Korona virüs günlerinde bile üretmeye devam etti. Bu da gurur verici bir anlamda sipariş yetiştiremeyen işletmelerin olduğunu da görüyoruz. Tabii bu da Denizli’mizin her türlü şartta uygun hareket edebilen insan yapısını ortaya koyuyor. Böyle kriz gündeminde bile üretimden üretmekten vazgeçmeyen bir anlayışı ortaya koydular. Tabii bu rakamlara da yansıyor. 2020 yılının ihracat rakamlarına baktığımız zaman üç buçuk milyar dolara yakın ihracatın Denizli ilimizden yapıldığını görmekteyiz ve bizim ihracat yapan iller arasında 9. sırada yer aldığımızı biliyoruz. Üretmeye devam edeceğiz. Denizli’nin insanı çok çalışkan, üretmeyi çok seviyor, yeni şeyler yapmaya bayılıyor. Öyle ifade edeyim sürekli bir arayış içerisinde bu da beni ziyadesiyle memnun ediyor. Eminim ki bu korona virüsten kurtulduğumuz zaman, kısıtlamalardan kurtulduğumuz zaman çok çok daha iyi durumlara geleceğimize inanıyorum ben. Denizlili insanlarımızın Denizlili vatandaşlarımın gözüne baktığım zaman o enerjiyi hissedebiliyorum.

 

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al