Kentdeha – Deha TV Radyo

MUTASYONLU VİRÜS DENİZLİ’DE

MUTASYONLU VİRÜS DENİZLİ’DE
443 views
16 Şubat 2021 - 8:58

Türkiye’de şimdiye kadar 33 ilde görülen mutasyonlu korona virüs Denizli’de görüldü. Denizli’de durumundan şüphelenilen 5 kişinin test sonuçları belli oldu. Yetkililerden alınan bilgiye göre bu kişilerin tedavilerinin tamamlandığı ve uygun izolasyonlarının yapıldığı öğrenildi.

Korona virüs ile mücadele devam ederken mutasyonlu virüs de endişe oluşturuyor. Türkiye’de şimdiye kadar 33 ilde görülen mutasyonlu korona virüs Aydın ve Afyonkarahisar’ın ardından Denizli’de de görüldü.

“İNGİLTERE VARYANTI GÖRÜLEN KİŞİLERİN İZOLASYONLARI DEVAM EDİYOR”

Yetkililerden alınan bilgilere göre ise İngiltere varyantı görülen kişilerin tespit edilir edilmez tedavi altına alındığı öğrenildi. Yetkililer, “Denizli’de 5 vatandaşımızda İngiltere varyantı görülmüş tespit edilmelerinin ardından tedavileri tamamlanmıştır. Vatandaşlarımız uygun koşullarda izolasyon altında tutulmaya devam ediyor” dedi. Yetkililer vatandaşlara çağrıda bulunarak maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi uyarısını yineledi.

TÜRKİYE VERİLERİ PAYLAŞILMIŞTI

Bilim Kurulu toplantısı açıklama yapan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “Kaynağı belli olmayan çok sayıda mutasyonlu virüs tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülmektedir. 3 bin 758 örnekten 416’sının tüm genom sekansı incelendi. 263 İngiltere, 23 Güney Afrika varyantı, 106 adet de kökeni belli olmayan varyant tespit edildi” demişti.

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al