Kentdeha – Deha TV Radyo

DENİZLİLİ İŞ İNSANI HAYATINI KAYBETTİ

DENİZLİLİ İŞ İNSANI HAYATINI KAYBETTİ
7 views
07 Eylül 2021 - 13:42

Musa Kazım Manasır Yaşam Mücadelesini Kaybetti

Denizli’nin yakından tanıdığı Musa Kazım Manasır 91 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir yaşlılığa bağlı rahatsızlıklarla boğuşan Musa Kazım Manasır, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altında tutuluyordu. Böbrekleri iflas etme aşamasına gelen, kalbi kapasitenin çok altında çalışan Musa Kasım Manasır hayata tutunmaya çalışırken tedavi altındayken korona virüse yakalandı. Testi pozitif çıkan eşi Suna Manasır evde karantinaya alınırken, Musa Kazım Manasır’ın da durumu ağırlaştı ve bir hafta önce yoğun bakıma alındı.

PAÜ’de yoğun bakımda yaklaşık bir hafta tedavi altında tutulan Musa Kazım Manasır’dan gece saat 01.30 sıralarında acı haber geldi. İstanbul’da bulunan yeğenlerinin gelmek istemesi üzerine bugün planlanan defin yarına alındı. Musa Kazım Manasır, yarın pandemi koşullarında tören düzenlenmeden Asri Mezarlık’taki aile kabristanlığında toprağa verilecek.

Manasır, Hayırseverliği ile Tanınıyordu

1930 yılında dünyaya gelen Musa Kazım Manasır, iş dünyasındaki başarılarının yanı sıra hayırsever kimliği ile de tanınıyordu. Otomotiv sektöründe uzun yıllar faaliyet gösteren Musa Kazım Manasır, kazancının büyük bölümünü eğitime ve yardımlara ayırdı. Kendisi ve eşi Suna Manasır adına okul yaptıran Musa Kazım Manasır, Pamukkale Üniversitesine de önemli katkılar sağladı. Denizli sosyal yaşamında da etkin rol oynayan Musa Kazım Manasır, birçok yardım derneğinde aktif olarak yer aldı.