Kentdeha – Deha TV Radyo

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ’NDE KAYIT HEYECANI

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ’NDE KAYIT HEYECANI
13 views
08 Eylül 2021 - 10:36

PAÜ’ye Bu Yıl 8 Bin 305 Öğrenci Kayıt Yaptırmaya Hak Kazandı

Pandemi sebebiyle, bir yılı aşkın süredir derslerin büyük bir çoğunluğunun uzaktan eğitim modeli ile uygulandığı ve 2021-2022 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitim için gerekli tedbir çalışmalarının titizlikle sürdürüldüğü PAÜ’de, yeni kayıt öğrencileri ve öğrencileri ile kampüste yeniden bir araya gelecek olmanın heyecanı yaşanıyor.

2021 YKS sonuçlarına göre, tüm üniversitelerde olduğu gibi PAÜ’de de kayıt süreci devam ediyor. Bu yıl PAÜ’de öğrenim görmeye hak kazanan 8 bin 305 öğrenci, 04-08 Eylül 2021 tarihleri arasında elektronik ortamda kaydını yaptıramayan veya özel koşulları olan programlara kayıt yaptıracak öğrenciler ise 06-10 Eylül 2021 tarihleri arasında, PAÜ web sayfasından da duyurusu yapılan günlerde ve yerlerde kesin kayıtlarını yaptırabilecek.

2 Fakülte, 1 Yüksekokul ve 4 Meslek Yüksekokulunda Kontenjanlar Tamamen Doldu

PAÜ’de çok sayıda fakülte ve meslek yüksekokulu açtığı kontenjanlarının tamamına yakınını doldururken; Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Çameli MYO, Denizli Sağlık Hizmetleri MYO, Serinhisar MYO ve Tavas Sağlık Hizmetleri MYO kontenjanlarının tamamını doldurdu. Bunun yanında 237 kontenjanı bulunan Tıp Fakültesi’ne bu yıl 236 öğrenci tercih yaparken, 103 kontenjanı bulunan Sarayköy MYO’ya ise 100 öğrenci tercih yaptı.

Bu yıl fakülte olarak ilk kez öğrencileri ile buluşacak olan Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde ise 74 öğrenci öğrenim görecek.

Bu Yıl, 1 Bölüm ve 3 Programa İlk Kez Öğrenci Kabul Edilecek

2021-2022 eğitim öğretim yılında, ilk kez öğrencileri ile buluşacak bölümler ve programlar da yine adaylar tarafından yoğun ilgi gördü. Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü, Serinhisar MYO-Sosyal Güvenlik Programı ve Denizli Sosyal Bilimler MYO-Turist Rehberliği Programı kontenjanlarının tamamını doldurdu. Yeni açılan bir diğer program olan Denizli Teknik Bilimler MYO-Giyim Üretim Teknolojisi Programı ise kontenjanının yarıdan fazlasını doldurarak yine adaylar tarafından ilgi gören programlar arasında yer aldı.

“Öğrenci Merkezli Eğitim Anlayışımız Devam Edecek”

Yeni eğitim öğretim yılında öğrenciler ile yeniden kampüste bir arada bulunacak olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, 2021-2022 eğitim öğretim yılı öncesi tüm öğrencilere, başarılı bir akademik yıl geçirmeleri temennisinde bulunarak öğrenciyi merkeze alan eğitim anlayışının devam edeceğini söyledi.